Fotó: Kristó Róbert
Gyökerestől kitépett, szanaszét dobált virágok, összetört márvány virágtartó, feldúlt sírhely – ez a látvány fogadta a napokban a csíkszentsimoni temetőben hozzátartozója sírjához kilátogató Polacsek Mónika édesanyját. Az idős asszony kétségbeesetten riasztotta lányát, amikor a látvánnyal szembesült, a család azóta is megdöbbenve áll az eset előtt. Csíkszentsimonra nem jellemző a sírgyalázás – mondja Fábián László polgármester.
2010. szeptember 23., 16:572010. szeptember 23., 16:57
2010. szeptember 24., 14:262010. szeptember 24., 14:26
Fotó: Kristó Róbert
„Pénteken még minden rendben volt a sír körül, vasárnap délután, amikor édesanyám újra kijött a temetőbe, már mindent feldúltak. Leverték a vassal lefogatott márványvázát, amely természetesen összetört, a virágokat meg lehet nézni, kitépték és szétdobálták. Még egy lyukat is vájtak, nem értem, ki akarták ásni? ” – mutatja Polacsek Mónika, de a látvány magától beszél.
A hozzátartozók nem sokat tehetnek, értetlenül állnak az eset előtt, érdeklődtek ugyan ismerőstől, ismeretlentől, de senki sem látott semmi gyanúsat. A család egyelőre rendőrségi feljelentést tett az ügyben.
Fotó: Kristó Róbert
„Megdöbbentő. Nem kis pénzbe került, amire elkészült, elszomorít, hogy így megcsúfolták. Haragosunk nincsen, fel sem fogjuk, milyen szándékkal tették ezt. De el sem hallgathatjuk, mert következőben kiássák a korporsót s hazahozzák. Megbotránkoztató, hogy egy temetőben is ilyen dolgok történnek” – fakad ki a fiatalasszony. Csíkszentsimonra nem jellemző a sírrongálás, ilyen nem fordult még elő a faluban – reagált a történtekre Fábián László polgármester.
„Sajnálatos hogy ilyesmi történt, de olyan világot élünk, amikor a becsület, a tisztesség, a rend szeretete, tisztelete egyre jobban kezd hiányozni az emberekből. Sajnos nem lehet mindenhol éjjel-nappal ott lenni, jobban kellene egymásra figyelnünk” – jegyezte meg az elöljáró.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
Az agrártudományi szakok több száz egyetemi hallgatója érkezett Csíkszeredába a 37. Országos Tudományos Diákkonferencia Agrárszekciójának rendezvényére, amelynek első alkalommal ad otthont a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara április 24–25. között.
Tízéves lett a Csíkszeredai Könyvvásár – egy évtized alatt pedig hagyománnyá, közösségi ünneppé érett, ahol a könyvek, a szerzők és az olvasók találkoznak. És íme néhány idei meghívott: Tompa Andrea, Bodor Ádám, Kulka János, Márton László.
Miklós István (Indián) Föld-napi festménykiállítását nyitják meg április 24-én, csütörtökön 18 órától a szépvízi Kultúrbisztró fölötti galériában. A Tájak, házak, emberek című tárlat május 10-ig lesz látogatható.