Belső vizsgálatot indítanak a rendőrségnél a teleormani késelés ügyében

Képünk illusztráció •  Fotó: Barabás Ákos

Képünk illusztráció

Fotó: Barabás Ákos

Ellenőrzést rendelt el az Országos Rendőr-főkapitányság vezetősége a Teleorman megyei rendőr-főkapitányságnál a volt feleségét halálra késelő férfi ügye kapcsán.

Székelyhon

2025. november 10., 11:462025. november 10., 11:46

2025. november 10., 18:532025. november 10., 18:53

A rendőrség hétfői közleménye szerint a Belső Ellenőrzés, a Közrendvédelmi Igazgatóság és a Központi Információelemző Egység szakemberei azt fogják megvizsgálni, hogy

miként kezelte a helyzetet a Teleorman megyei rendőrség az emberölést megelőzően

– számol be az Agerpres.

A 25 éves nőt szombaton késelte halálra a volt férje 3 éves gyermekük szeme láttára a Teleorman megyei Beciu községben.

korábban írtuk

Hároméves gyermekük szeme láttára gyilkolta meg volt feleségét egy férfi Teleormanban
Hároméves gyermekük szeme láttára gyilkolta meg volt feleségét egy férfi Teleormanban

Több késszúrással ölte meg volt felesését egy férfi – hároméves gyermekük szeme láttára – a Teleorman megyei Beciu településen. A támadó ellen távolságtartási végzés volt érvényben, miután a gyanú szerint korábban elrabolta és megerőszakolta a nőt.

A 42 éves támadót a szülei otthonában fogta el a rendőrség. A kezén és nyakán lévő sérülésekből a nyomozók arra következtettek, hogy a férfi önmagát sebesítette meg.

A Teleorman megyei rendőrség tájékoztatása szerint a férfi ellen szeptember 22-én ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, négy nappal később, szeptember 26-án pedig a Turnu Măgurele-i bíróság hat hónapig érvényes távoltartást rendelt el.

A végzés betartásának ellenőrzését megnehezítette, hogy a 25 éves nő nem kérte a volt férje elektronikus nyomkövetését

– jegyezték meg.

A közlemény szerint a nő apja szeptember 25-én feljelentette a volt vejét, amiért megsértette az ideiglenes távoltartási parancsot. A rendőrség megállapította, hogy a vád alaptalan, és megbírságolta a feljelentőt. Egy hónappal később, október 22-én

a nő apja ismét feljelentette a volt vejét a távoltartási parancs megsértéséért, ezúttal is alaptalanul, ezért újra megbírságolták.

Szeptember 26-án a nő értesítette a rendőrséget, hogy a volt férje a távoltartási parancsot megsértve erőszakkal elvitte őt egy Turnu Măgurele-i parkból.

A férfi az autójába ültette, a város szélére hajtott, ahol bezárta a gépkocsi ajtaját és megerőszakolta.

Az ügyben nemi erőszak, jogtalan fogva tartás, a távoltartási parancs megsértése és családon belüli erőszak gyanújával indult büntetőeljárás a férfi ellen, aki azonban szabadlábon maradt.

A rendőrség ezt azzal indokolta, hogy az ügyészséggel közösen lefolytatott vizsgálat nem tárt fel olyan bizonyítékot, ami megalapozta volna kényszerintézkedés elrendelését.

A rovat további cikkei

2026. június 11., csütörtök

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat

A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara
2026. június 11., csütörtök

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban

Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban
2026. június 11., csütörtök

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve

Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve
2026. június 11., csütörtök

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében

Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében
2026. június 11., csütörtök

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit

Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Eljuttatja a kormányprogramot a pártoknak Eugen Tomac, hogy utána újra tárgyalhasson velük

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.

Eljuttatja a kormányprogramot a pártoknak Eugen Tomac, hogy utána újra tárgyalhasson velük
2026. június 11., csütörtök

Pénzt, telefont és autót is elloptak egy udvarhelyszéki férfitól

Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Pénzt, telefont és autót is elloptak egy udvarhelyszéki férfitól
2026. június 11., csütörtök

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén

Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén
Hirdetés