
Fotó: Both Ildikó
Csalódottságának adott hangot a Magyar Polgári Párt annak okán, hogy Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes romániai látogatásának programjából kimaradt a találkozás a párt országos vezetőségével. Ezt cáfolta meg Bálint József, a sepsiszentgyörgyi MPP elnöke, aki kifejtette, Háromszéken érdembeli tárgyalásokat folytattak a kormányfő-helyettessel.
2010. június 23., 16:162010. június 23., 16:16
2010. június 23., 16:382010. június 23., 16:38
Fotó: Henning János
Mint ismeretes, Semjén Zsolt az elmúlt hétvégén háromnapos látogatásra érkezett Romániába, melynek során megbeszéléseket folytatott Bukarestben Traian Băsescu román államfővel, Emil Boc miniszterelnökkel és Markó Bélával, a román kormány miniszterelnök-helyettesével. Ugyankkor a politikus részt vett Kolozsváron az RMDSZ és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) által alapított Erdélyi Magyar Egyeztető Fórum ülésén, ahol Tőkés László európai parlamenti képviselővel, az EMNT elnökével is tárgyalt.
Fotó: Both Ildikó
A nyilatkozattal ellentétben Bálint József, a párt sepsiszentgyörgyi vezetője a sajtónak kifejtette, hogy bár nem hivatalosan és a szervezőktől sem akadálymentesen, de Semjén Zsolt találkozott a helyi MPP egyik kulcsfontosságú emberével: Kovács István unitárius lelkésszel.
Bálint József úgy véli, emiatt az országos közlemény sem egészen helytálló, hiszen annak ellenére, hogy nem hívták meg őket a találkozóra, sem az egyeztető fórumra, Kovács Istvánnak sikerült érdembeli tárgyalást folytatni a magyarországi politikussal. Arról, hogy pontosan milyen témákat érintve tárgyalt Kovács István MPP-s politikus és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, nem számolt be a párt helyi vezetője.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
Jogosítvány nélkül vezette gépjárművét az a férfi, akit a háromszéki rendőrök Torján állítottak meg ellenőrzésre. Kiderült, a férfi jogosítványát már korábban, közlekedési bűncselekmények miatt bevonták, ráadásul erősen ittas állapotban ült volán mögé.
Mintegy két hektáron égett a száraz növényzet Dobollón, majd néhány órával később Kézdiszentlélek térségében, Perkőn kigyulladt az aljnövényzet csütörtökön.
Elfogadta a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület az új parkolási szabályzatot, amely egységes rendszerbe foglalja a lakónegyedi és a városközponti fizetéses parkolást. Drágul a parkolás, bővülnek a fizetős övezetek, és indul a Sepsi Parking App.
Őrizetbe vették azt a Kovászna megyei sofőrt, aki szerdán ittasan és gépjárművezetői engedély nélkül vezetett Felsőcsernátonban. Mint kiderült, nem első alkalommal cselekedett így.
Zsarolás, fenyegetés, zaklatás és a magánszféra megsértése miatt vettek őrizetbe egy torjai férfit a Kovászna megyei rendőrség bűnügyi nyomozói.
Már több mint 138 ezer alkalommal béreltek kerékpárt a sepsiszentgyörgyi Sepsi Bike rendszerben. A kezdeti technikai nehézségek után a szolgáltatásnak mára több mint 7 ezer regisztrált és több mint 4300 aktív felhasználója van.
A romániai oktatási rendszer súlyos szerkezeti gondja évek óta változatlan: miközben az elméleti líceumok elszippantják a legjobb képességű diákokat, a szaklíceumok minden nyáron megküzdenek a beiskolázási terv teljesítéséért.
Több mint három hete nem működik az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Ügynökség (ANCPI) honlapja, ami sokaknak bosszúságot okozott, de sok plusz kiadást is eredményezett. Ügyvédet kérdeztünk a kialakult helyzetről.
Összesen hét házkutatást tartottak egy prostitúciós ügyben vasárnap Kovászna, Prahova és Dâmbovița megyékben, két személyt pedig őrizetbe is vettek Sepsiszentgyörgyön – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!