A 125 ezer euróért tavaly megvásárolt, inkubátorházként elképzelt zsögödi épület
Fotó: Gecse Noémi
Partnerségi megállapodást kötött a csíkszeredai és a Hargita megyei önkormányzat annak érdekében, hogy közösen pályázhassanak uniós támogatásért egy csíkszeredai vállalkozói inkubátorház létrehozására.
2018. május 04., 20:182018. május 04., 20:18
Az erről szóló határozatot pénteken rendkívüli tanácsülésen fogadták el a csíkszeredai önkormányzati képviselők. Mint Füleki Zoltán alpolgármester elmondta, azért volt sürgős, mert
A létesítmény számára kiszemelt egykori zsögödfürdői vendéglő épületét már korábban átadta a megyei tanács ügykezelésébe a város, a pályázatot is a megyei tanács készítette el – ismertette Füleki.
A helyi és megyei önkormányzat egyenként 1,024 millió lejjel járulnak hozzá az elszámolható, illetve 35 000 lejjel a nem elszámolható költségekhez, mivel a partnerségi megállapodás szerint fele-fele arányban oszlik a hozzájárulás mértéke. Amennyiben a pályázat elnyeri a támogatást, és az inkubátorház elkészül, az első öt évben a megyei önkormányzat feladata lesz ezt beindítani és működését irányítani – a fenntartási költségekből viszont Csíkszereda is részt vállal. Ezt követően a város veszi át a működtetést – tudtuk meg.
A csíkzsögödi 725 négyzetméter összterületű, kétszintes épületet a város tavaly vásárolta meg 125 ezer euróért, hogy pályázati lehetőség esetén szociális központ létrehozása érdekében folyamodjanak támogatásért. Füleki szerint nem tettek le erről az elképzelésről sem, viszont egy másik helyszínen valósulhat meg.
Hargita Megye Tanácsának ügykezelésébe adta át pénteki ülésén a csíkszeredai önkormányzat a régi zsögödi vendéglő épületét, hogy a megyei önkormányzat ott létesíthessen vállalkozói inkubátorházat európai uniós pályázat révén.
Délután kettő és három óra között sehol nem voltak sorok a gyergyószentmiklósi szavazókörzetek előtt, de folyamatosan mennek az emberek szavazni a romániai elnökválasztás második fordulójában.
A 15 órás részvételi adatok szerint már a 40 százalékhoz közelít a részvételi arány Hargita megyében a romániai elnökválasztás második fordulójában, ott ugyanis már a választópolgárok 38,72 százaléka járult az urnák elé.
Nagy a mozgás a csíkszeredai választókörzeteknél, sor azonban a déli órákig nem alakult ki. Sokan a magyar kisebbség érdekeit vették figyelembe a döntésnél.
Nem marad el sokkal az országos átlagtól a székelyföldi választási kedv: a választásra jogosultak egynegyede élt is állampolgári jogával a délelőtti órákban a legfrissebb részvételi adatok szerint.
Ha nem olvasnánk újságot, talán nem is vennénk észre, hogy választás zajlik, annyira csendes a város. Azonban a „fű alatt” csak van mozgás Kézdivásárhelyen is, bár egyelőre kisebb a részvétel az országos átlaghoz képest.
A Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás napján tilos az elnökjelöltek valamelyikének támogatására vagy elutasítására közvetlen vagy közvetett módon buzdító tartalmak online terjesztése.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
1 hozzászólás