Őz-, juh-, kecske- és disznóhús volt az üstökben rotyogó ínyencségek alapanyaga
Fotó: Barabás Ákos
Már a kora délutáni órákban is több száz részvevője volt a Homoródszentmártonban szombaton első ízben megszervezett falunapnak. Az esemény legfontosabb célja, hogy a helyben élők és az elszármazottak megismerjék egymást.
2018. szeptember 09., 20:342018. szeptember 09., 20:34
„Rövid polgármesterségem alatt rádöbbentem, hogy sok esetben mi, szentmártoniak sem ismerjük egymást, hiszen többen is felkerestek olyanok, akikről csak egy kis beszélgetés után tudtam meg, hogy ide valósiak. Ekkor jött az ötlet, hogy szervezzünk falunapot, ahova az elszármazottakat is elhívjuk, és így lehetőség lesz beszélgetni, ismerkedni” – fogalmazott az ünnepségen Jakab Attila polgármester, hozzátéve, hogy a meghívók kiküldésekor testvértelepüléseikre is gondoltak. Hangsúlyozta, a falunap náluk a közös ünneplésről, az együttlétről szól, nem azért szervezték meg, mert ezt máshol is megteszik.
Fotó: Barabás Ákos
– fogalmazott.
A politikusok egyik legfontosabb feladata mindenhol jelen lenni és elmondani, hogy a magyarság tagjai a centenáriumi év ellenére sem másodrendű polgárai az országnak, hanem igenis értéket teremtenek és jogaik vannak – magyarázta Antal Lóránt szenátor.
– jelentette ki.
Rámutatott, a székelységnek manapság is határőri szerepet kell ellátnia, persze itt társadalmi és erkölcsi határaink őrzéséről van szó.
Fotó: Barabás Ákos
„Ezer év Erdélyben nem ugyanazt jelenti mint száz év Romániában. Az utóbbi száz év megmutatta, hogy közösségünk össze tud fogni és meg tud maradni” – emelte ki Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke. Mint mondta, a nemzetünket ezer évig megtartó értékek tudnak jövőt biztosítani nekünk.
Fotó: Barabás Ákos
Az ünnep részeként felvonulást tartottak az önkéntes tűzoltók, akiknek munkásságát nagyra értékeli Jakab Attila. Lapunknak rámutatott, mindig a helyi tűzoltók az elsők, akik kiérnek egy-egy környékbeli tűzesethez, ráadásul helyismeretükkel és felkészültségükkel segíteni tudják a hivatásos tűzoltókat.
A főzőverseny sem maradt el, amire nyolc csapat is benevezett, így igazi ínyencségek rotyogtak az üstökben. Volt őz-, juh-, kecske- és disznópörkölt is, melyeket bárki megkóstolhatott. Emellett többen érdeklődtek a testvértelepülések küldöttségei által bemutatott kulturális műsorok iránt is.
A házasemberek és a legények futballmeccsét Antal Lóránt, Jakab Attila és Bíró Barna Botond indította el
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
A házasemberek és a legények futballmérkőzésen mérték össze tudásukat, ezen végül a fiatalabbak 2–1-es győzelmet arattak. Az estét koncertekkel zárták, fellépett a Terra Siculorum és a Piramis együttes.
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (independent) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.
Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.
A sok lehetséges megoldás közül már csak kettő maradt. Mert így szavazott a többség.
Őrizetbe vett a rendőrség egy férfit és egy nőt, akik két kilogramm kokaint és mintegy 20 kilogramm kannabiszt vásároltak Spanyolországban, majd egy futárszolgálaton keresztül Romániába szállíttatták a drogokat.
A református kollégiumok célja nemcsak tudománnyal és ismerettel felvértezni a diákokat, hanem jellemes, emberséges végzősöket nevelni, akik megállják a helyüket a közösségben – jelentette ki csütörtökön Marosvásárhelyen Kolumbán Vilmos református püspök.
Több napja már rácsodálkoztak a vásárhelyiek és a turisták arra, hogy a Kultúrpalota bejáratánál furcsa agyagkatona strázsál, az előtérben pedig egy óriás kínai katona figyeli a belépőket.
Jubiláló rendezvénynek ad helyszínt csütörtöktől vasárnapig a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, ahol megnyitotta kapuit a tizedik Csíkszeredai Könyvvásár. Az esemény nemcsak a könyvekről, hanem közösségről, emlékezésről és jövőbe tekintésről is szól.
szóljon hozzá!