
Fotó: Szentegyházi Önkéntes Tűzoltó-egyesület
Kigyulladt egy rosszul szigetelt kémény csütörtök reggel Szentegyházán, szerdán este pedig egy lángra kapott magasfeszültségű villanyoszlophoz riasztották a tűzoltókat.
2020. március 05., 12:302020. március 05., 12:30
Reggel kilenc órakor hívták a szentegyházi önkéntes tűzoltókat a helyi Üzem utcába, ahol egy lakóház kéménye gyulladt meg – fejtette ki lapunknak Balázs Pál, az egység vezetője. Mint mondta, szerencsére
amelyből nagyjából egy négyzetméternyi felület égett el, hiszen a tulajdonosok időben észlelték a bajt, és a tűzoltók is hamar a helyszínre értek. A tűz vélhetően a tetőzet gerendái és a kémény közötti rossz szigetelés miatt keletkezett.
Balázs Pál arra is kitért, hogy szerdán este fél tízkor Homoródfürdőre riasztották őket, ahol egy magasfeszültségű oszlop kapott lángra. Fontos volt mielőbb a helyszínre érni, hiszen a bejelentés szerint erdős területen volt a pózna. Végül megérkezésükig kialudtak a lángok, így nem kellett beavatkozniuk. Az eset miatt rövid ideig áramszünet volt Szentegyházán, de hamar újraindult a szolgáltatás.
Kezet fogtam az amerikai elnökkel, hogy a Magyarországra vonatkozó szankciómentesség időhatár nélküli – szögezte le Orbán Viktor miniszterelnök szombaton, a Donald Trump amerikai elnökkel folytatott pénteki fehér házi találkozója után.
A Caritas piramisjátékhoz hasonlította szombaton Oana Gheorghiu a nem járulékalapú különnyugdíjakat.
Az eMAG 15. fekete pénteki árleszállítási akciója minden várakozást felülmúlt: több mint 986 millió lej értékű rendelést regisztráltak, ami 10 százalékkal meghaladja a tavalyi eredményt – tájékozatott szombaton a vállalat.
Általánosságban enyhe télre számíthatunk Romániában, azonban lehetnek nagy havazások és fagyos időszakok is – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója.
Több mint két évre bevonták a jogosítványát, és 16 ezer lejre bírságolták a rendőrök azt a marosvásárhelyi motorbiciklist, aki egy Kolozs megyei országúton közlekedve tizenhárom alkalommal előzött szabálytalanul, átlépve a folytonos vonalat.
Idén októberben 4 692 612 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 198-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2775 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Nicușor Dan államfő állami látogatásra hívta meg Romániába Recep Tayyip Erdogan török elnököt. A hivatalos meghívást Oana Țoiu román külügyminiszter adta át pénteken Ankarában török hivatali partnerének, Hakan Fidannak.
Az amerikai erők maradnak Romániában, de változni fog a katonák váltásának rendszere – jelentette ki román idő szerint péntek este a Fehér Házban Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter.
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
A világűrből állítólag két emberi alkotás látszik: a kínai nagy fal és a portugáliai Douro völgyének teraszosan művelt szőlőültetvényei. Erről megbizonyosodni fölöttébb nehéz lenne, ám a híres borvidékre eljutni már egyszerűbb, mint gondolnánk.
szóljon hozzá!