
Fotó: Veres Nándor
Márciusban kezdődtek és decemberre fejeződnek be a Tábornegyedi ivóvíztisztító állomás felújítási munkálatai. Úgy kell elképzelni, hogy a 12 éves Daciából megbízható Reanult lesz – fogalmazott Bunta Levente, Székelyudvarhely polgármestere.
2011. szeptember 08., 17:232011. szeptember 08., 17:23
2011. szeptember 08., 17:332011. szeptember 08., 17:33
A sajtó képviselői legutóbb a Víz Világnapja alkalmából, márciusban járhattak a víztisztítónál, azóta a korszerűsítési és automatizálási munkálatok látványos változásokat eredményeztek. Befejeződött a nyersvízfogadó és vegyszeradagoló épület külső és belső rekonstrukciója, valamint a két kör alakú előülepítő lefedése, továbbá felépült egy 100 köbméteres kapacitású víztározó és nyomásfokozó – tájékoztatott csütörtökön Majoros Zoltán, a beruházást végző Aqua Nova vízszolgáltató igazgatója. Az új födémmel ellátott szűrőházban kapnak helyet a Culligan szűrőtartályok, melyek felszíni és többrétegű szűrést is lehetővé tesznek. „A homokszűrők mellett működő két aktívszén-szűrőtartálynak köszönhetően kiküszöbölhetjük az ivóvíz kellemetlen ízét, szagát, valamint a fölösleges klórt és klórszármazékokat” – fejtette ki a szakember.
A munkálatok során a két szűrőház egyikének 35 éves, élet- és balesetveszélyes tetőzetét cserélték ki, valamint mindkét épület külső és belső felújításokon esett át. A mikrobiológiai, ívóvíz-kémiai és szennyvíz-kémiai laboratóriumok a személyzeti szobák, illetve a dizspécseriroda mellett a felújított szociális épületben kapnak majd helyet – mondta el Majoros Zoltán.
Elsődleges célunk volt a minőségi ivóvíz szolgáltatása, továbbá egy olyan víztisztító állomás kialakítása, amely megfelel az európai szabványoknak – tudtuk meg a munkálatokat szemrevételező Bunta Levente polgármestertől. A városvezető megjegyezte: „a minőségi változás olyan, mint amikor 12 éves Daciánkat, ugyan nem Mercedesre, de egy Renaultra cseréljük”. A nemcsak Erdélyben, de Romániában is egyedi szűrési technológia, valamint a felújítási munkálatok költségeit az Aqua Nova. fedezi, a víztisztító átadása előreláthatóan decemberben lesz.
| Megújuló szennyvíztisztító A székelyudvarhelyi szennyvíztisztító állomás felújítását is tervbe vette az önkormányzat, mondta el Bunta Levente polgármester, hozzátéve, az első „kapavágásokra” még idén sor kerül. Az Aqua Nova hozzájárulásával, állami támogatásból megújuló tisztítóállomás átadására előreláthatóan októbertől számítva tíz hónapot kell várni – ígérte a polgármester. |
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!