Hétfőn kezdi el a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) azon levelek kiküldését, amelyben a Szülőföldön magyarul program pályázatainak elbírálásáról, valamint a támogatás átutalásának módjáról tájékoztatják a pályázókat – közölte Burus Siklódi Botond, a szervezet elnöke.
2011. szeptember 15., 18:092011. szeptember 15., 18:09
2012. február 10., 13:492012. február 10., 13:49
Szeptember 3-án közel 104 000 nevet tartalmazó listát terjesztett fel támogatásra a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-hez az RMPSZ, és ezek közül eddig 72 872 ügyben döntött a bizottság – tájékoztatott Burus Siklódi Botond, a Szülőföldön magyarul támogatási program keretében az erdélyi pályáztatást lebonyolító RMPSZ elnöke.
Elmondta, azon pályázóknak, akiknek már elbírálta pályázatát az alapkezelő döntéshozó bizottsága, hétfőn kezdik el kiküldeni a leveleket, amelyekben értesítik őket a döntésről, és tájékoztatják, hogy milyen módon jutnak hozzá a támogatási összeghez.
Burus Siklódi Botond kiemelte, a támogatást az OTP Bankon keresztül utalja az alapkezelő. A támogatottak bankkártyákat kapnak, az értesítésben pontos tájékoztatás is lesz arról, hogy ki, hol, melyik bankfiókban veheti fel a bankkártyáját. Az értesítés után a támogatásban részesülők elmennek a bankba, aláírják a számlanyitáshoz szükséges okiratokat, és felveszik az előre elkészített bankkártyát, illetve annak PIN-kódját, majd ezután utalja a pénzt a támogatott számlájára a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. – vázolta a folyamatot az RMPSZ elnöke. Leszögezte, a magyarországi hatóságok döntése szerint a támogatás felvételének ez az egyetlen módja, ha valaki visszautasítja a számlanyitást és a kártya felvételét, akkor nem kapja meg a támogatást.
Burus emlékeztetett arra is, hogy a pénz utalását már nem az RMPSZ végzi, a pályáztatás lebonyolítása és az adatok feldolgozása után ők csak a támogatásban részesülők kiértesítésében vesznek részt.
Az RMPSZ elnöke ismertette, összesen 109 177 pályázatot regisztráltak Erdélyből, ami közel 160 000 gyereket jelent. Az adatok feldolgozottsága jelenleg 98 százalékos, ezt a munkát szeptember 20-ra kell befejezze az RMPSZ. Ezt a határidőt fogjuk tudni tartani, emberfeletti munkát végeztek a munkatársaink – értékelte Burus Siklódi Botond.
Kérdésünkre válaszolva közölte, nem tudják, hogy a bankkártyák felvétele után mikor indul be a pénz átutalása a számlákra. Azon magyarországi sajtónyilatkozatokra reagálva, miszerint a támogatások kifizetése szeptember 9-én beindult, elmondta, talán a Kárpát-medence más részein fizettek ki támogatásokat, mert Erdélyben még nem kaptak pénzt a pályázók.
A hétfőn beinduló kiértesítésekkel kapcsolatosan Burus Siklódi Botond még elmondta, a levelek hatékonyabb kézbesítése miatt a posta mellett kollégáikra is számítanak, ott, ahol a szervezet tisztségviselői vállalják ezt, személyesen adják át a támogatásban részesülőknek az értesítőket.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
szóljon hozzá!