Fotó: Bús Ildikó
Egy hónap alatt két munkabörzét is szerveztek Sepsiszentgyörgyön a végzősöknek. Legutóbb pénteken találkoztak a vállalkozók és az álláskeresők.
2014. szeptember 29., 13:442014. szeptember 29., 13:44
A hétvégi rendezvény egy országos börze részét képezte, a Kovászna Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség több mint ezer céget hívott meg, viszont mindössze 35 vállalkozás képviseltette magát. Annál több munkakereső fordult meg a rendezvényen, a hivatal adatai szerint 173 végzős jelent meg, és több, hosszabb ideje munkanélküli személy is érdeklődött. A 35 vállalkozó mintegy 230 állást kínált – elsősorban a végzősöknek –, a legtöbb munkahelyet pedig az építő- és konfekcióiparban hirdették meg.
Az álláshirdetések közül 12 munkahelyet kínáltak a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek, a többit középfokú végzetteknek és szakmunkásoknak hirdették meg. Helyben négy személyt alkalmazta: ácsot, pincért és két asszisztenst, viszont próbamunkára 28 fiatalt hívtak be – tájékoztatott Kelemen Tibor, az ügynökség vezetője. Az állásbörzén többnyire fiatal lányok, nők jelentek meg, így a férfiak számára fenntartott, építkezéseken kínált munkahelyek betöltetlenül maradtak.
Augusztus 23-án, szombaton újból megszervezik a lisztőrlés mestereit ünnepelő Molnártalálkozót a felsőcsernátoni Malomkertben. A rendezvényre a molnárcsaládok mellett a nagyközönséget is várják.
Itt-ott nemzeti létünk árnyékai is felsejlettek az augusztus 20-i ünnepség szónokainak beszédeiben, de magyarként akkor is hálásak lehetünk államalapító királyunkért, ezeréves létünkért és az új kenyérért is.
Egy 85 éves sepsiszentgyörgyi nőt keres a rendőrség, aki múlt csütörtökön hagyta el otthonát és azóta nem tért vissza. Megtalálásához a lakosság segítségét kérik.
Tizenhetedik alkalommal szervezik meg a sepsiszentgyörgyi Sportnapokat 2025. szeptember 19. és 21. között. Három napig nagy társaságban, a város főterén, plusz motivációval mozoghatnak a sportkedvelők és mindenki más, életkortól függetlenül.
Egészségügyben, oktatásban, szociális ellátásban és helyi közigazgatásban dolgozók gyűltek össze szerdán délben Sepsiszentgyörgyön a kormányhivatal épülete előtt. A tüntetésen nagyjából száz háromszéki szakszervezetis adott hangot követeléseinek.
Történetének eleje éppúgy homályba vész, mint nagyobb „testvéréé”, a csíksomlyói búcsúé. Az viszont biztosra vehető, hogy a Kézdiszentlélek fölött magasló Perkő-hegyre is évszázadok óta járnak megnyugvást keresni, hitben megerősödni az emberek.
Úgy tűnik, nagy sikere van a Sepsi Metropoliszövezetben idén meghonosított Kiskertész programnak: minden településről bekapcsolódtak óvodások, iskolások, összesen mintegy 1500-an csaptak fel kis kertésznek.
Már csak egyetlen szintje maradt a valamikori tízemeletes épületnek, amely a hetvenes évek óta része volt a sepsiszentgyörgyi városképnek. A Bodok szállodának rövidesen nyoma sem marad.
Káosz és bizonytalanság előzi meg az idei tanévkezdést a kormány megszorító csomagja miatt. A feszültség Háromszéken is nő: a szakszervezetek pár nap múlva tüntetni készülnek, és a tanévkezdésre időzített sztrájkhoz is gyűjtik az aláírásokat.
Két nap különbséggel két medvét is elütöttek Háromszéken – közölte hétfőn közösségi oldalán a Kovászna megyei környezetőrség.
szóljon hozzá!