Jön a Wellhello a SIC-fesztre

Még nincs végleges program, ám az biztos, hogy az augusztus 11–14. között zajló harmadik SIC-feszten fellép a magyarországi Wellhello zenekar, akik először koncerteznek Székelyföldön. A fesztiválra már kaphatók a jegyek.

Bencze Melinda

2016. július 01., 17:082016. július 01., 17:08

Trendi Székelyföld szlogennel szervezi meg idén a Háromszéki Ifjúsági Tanács augusztus 11–14. között a fesztivált a megszokott helyszínen, a Kovászna megyei Csomakőrösön – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatón Kelemen Szilárd, a SIC-feszt idei főszervezője. A rendezvény egyik kiemelt fellépője a Wellhello zenekar, akik augusztus 11-én lépnek színpadra. A Székelyföldi Szabadegyetemként elindított rendezvényen idén helyet kapnak a családi és szabadidős programok, valamint közéleti előadásokon is részt vehetnek az érdeklődők. Jegyek csütörtöktől kaphatók az esemény hivatalos honlapján.

Hét kategóriájú jegy vásárolható, amelyek között van napi, illetve hétvégi belépő, szállást, sátorhelyet, teljes ellátást és belépőt tartalmazó kategória is, ugyanakkor a Diákolimpia kétszáz részvevője kedvezményben részesül. „Fontosnak tartottuk, hogy mindenki számára elérhető árakat szabjunk, lényeges, hogy állandó részvevői legyenek a minőségi programokat kínáló fesztiválnak” – tette hozzá Kelemen Szilárd.

Oltean Csongor, a Háromszéki Ifjúsági Tanács elnöke szerint a tavalyi rendezvényük sikerét bizonyítja a közel ötezer, Erdélyből és Magyarországról érkező fiatal, „idén pedig egy hét alatt közel száz fiatal jelentkezett szervezői munkára, akik közül nagyon sok volt az új arc”.

Idén először a családosokat is várják külön programkínálattal, hiszen augusztus 13-án családi napot tartanak. Grüman Éva programfelelős elmondta, céljuk a családalapítás népszerűsítése, illetve a civil szféra megismertetése. A napnak karitatív jellege is lesz, kétezer pogácsát díszítenek ki a családokkal közösen, amelyből ezret a megyei gyerekotthonokba juttatnak el. Az idei rendezvény kabalája a mókus, ennek kapcsán július elsejétől rajzpályázatot hirdetnek Az én mókusom címmel tízéves korosztályig, a beérkező alkotásokat pedig kiállítják a fesztiválon.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 03., szombat

A vártnál talán kevesebb külföldi szurkolót vonzott a hoki vébé

Habár a várakozásokhoz képest kissé kevesebb szurkoló érkezett a szombaton este záruló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságra Sepsiszentgyörgyre, a 2025-ös esztendő legnagyobb romániai sporteseményéből sok tanulságok lehet levonni a jövőre nézve.

A vártnál talán kevesebb külföldi szurkolót vonzott a hoki vébé
2025. május 03., szombat

Új eszközökkel bővült a nagybaconi háziorvosi rendelő, de az utánpótlás hiányzik

Korszerű bútorokkal és diagnosztikai eszközökkel szerelték fel Erdővidék egyik legnépesebb községének családorvosi rendelőjét. A Nagybaconban 35 éve praktizáló Máthé Katalin szerint minden adott, hogy elhivatott, fiatal háziorvos átvegye a munkát.

Új eszközökkel bővült a nagybaconi háziorvosi rendelő, de az utánpótlás hiányzik
2025. május 01., csütörtök

Hármas ütközés Kökösnél: heten kerültek kórházba

Szerda este hét személy sérült meg a kökösi útelágazásnál történt balesetben. A forgalom több órára megbénult.

Hármas ütközés Kökösnél: heten kerültek kórházba
2025. április 30., szerda

Három autó balesetezett Kökösnél

Közúti baleset nehezíti a forgalmat a 11-es országúton, Kökösnél – adta hírül a Kovászna megyei rendőrség szerdán este.

Három autó balesetezett Kökösnél
Három autó balesetezett Kökösnél
2025. április 30., szerda

Három autó balesetezett Kökösnél

2025. április 30., szerda

Még egy utolsó nekifutás, és elkészül az Olt menti bicikliút

Nagyon várja már Sepsiszentgyörgy kerékpáros közössége, hogy teljes hosszában elkészüljön az Olt menti bicikliút, ahol zavartalanul, biztonságosan közlekedhetnének. Úgy látszik, ezt – egyelőre – több okból sem lehet maradéktalanul megvalósítani.

Még egy utolsó nekifutás, és elkészül az Olt menti bicikliút
2025. április 30., szerda

Egy nap alatt három közlekedési baleset történt Háromszéken

Az elmúlt napokban több, személyi sérülésekkel járó közlekedési baleset is történt Kovászna megyében – közölte szerdán a rendőrség. A hatóságok elővigyázatosságra intenek.

Egy nap alatt három közlekedési baleset történt Háromszéken
2025. április 30., szerda

Mégsincs parazita a székelykeresztúri kút vizében

A lakóssági bejelentéssel ellentétben a szakhatóság nem talált fonálférget a székelykeresztúri Erzsébet-kút vizében – közölte Koncz Hunor János polgármester.

Mégsincs parazita a székelykeresztúri kút vizében
2025. április 30., szerda

Világzene, festmények, faragványok a Borudvarban

Sajátos kulturális egyveleget kínál az elkövetkezendő időszakra a kézdivásárhelyi Borudvar. Május 2-án a világzenét is játszó HolddalaNap, egy héttel később az Arita Brown Sun'semble lép fel, miközben kettős kiállítást csodálhatunk meg a Pajtában.

Világzene, festmények, faragványok a Borudvarban
2025. április 29., kedd

Tavaszi retroparádé Sepsiszentgyörgyön

A veterán autók és motorok legszebb példányait csodálhatják meg május 3-án, szombaton a sepsiszentgyörgyiek a Sepsi Value Center és Dedeman áruházak parkolójában.

Tavaszi retroparádé Sepsiszentgyörgyön
2025. április 29., kedd

Anya – lánya – nagymamája: generációk találkozása Kovásznán

Három generáció nőtagjai együtt idézték fel a női lét örömeit, kihívásait és szerepeit Bálint Magdolna író, pasztorális tanácsadó, történelem-hittan tanár, kozmetikus, stílustanácsadó segítségével hétfőn a kovásznai Csoma Emlékközpontban.

Anya – lánya – nagymamája: generációk találkozása Kovásznán