
Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivált szervez a Tipe Tupa Egyesület szeptember 26. és október 2. között Sepsiszentgyörgyön.
2016. szeptember 23., 15:082016. szeptember 23., 15:08
2016. szeptember 23., 15:082016. szeptember 23., 15:08
A térségben egyedülálló és hiánypótló a rendezvény, amely a magyar népmesék népszerűsítését vállalja fel. Az eseményen a Metamorphoses meseterápiás módszerekkel ismertetik meg a résztvevőket – fogalmazott Szabó Enikő, a Tipe Tupa Egyesület vezetője és a nem fesztivál jellegű, inkább bensőséges, alkotó-fejlesztő egyhetes rendezvény főszervezője. Kifejtette, céljuk a közösségépítés, több programpont is erre fókuszál. Összesen nyolc meghívott lesz a fesztiválon, Luzsi Margó, Pressing Lajos, Mészáros Piró, Révész Renáta, Élő Fruzsina budapesti vendégelőadók mellett további háromszéki meseterapeuták személyében.
A gyermekeknek egész hétre szerveznek programokat, elsősorban prevenciós céllal: háromszéki iskolák diákjainak tartanak foglalkozásokat, főként olyan osztályokban, amelyek nemrégen alakultak, így előkészítős, ötödik és kilencedik osztályos diákoknak. Ezek esetében történt változás, most ismerkednek egymással az osztályközösségek tagjai, a szorongásoldás, az önbizalomhiány kezelése, valamint a pedagógusok és diákok közti kommunikációs problémák áthidalása a fő cél – magyarázta Szabó Enikő.
A kicsiknek tartott programokon kívül a felnőtteknek is szerveznek műhelyfoglalkozásokat, így a különböző függőségek leküzdésének elősegítésére, továbbá nagytermi előadást is tartanak Holnemvolt címmel, ahol az említett szakmán belüli területek, azaz gyászterápia és elítélteket célzó meseterápiás foglalkozásokról is szó esik.
A rendezvény a vállalkozói, a civil szféra, illetve magánemberek összefogásával jön létre, a Háromszéki Közösségi Alapítvány Civil licit című programján több mint négyezer lejes támogatást nyert el. Az eseményen még a Caritas sepsiszentgyörgyi szervezete kapott 3500 lejes, míg a Vinca Minor Egyesület 3550 lejes támogatást. Előbbi az őrkői roma felzárkóztató projektjét finanszírozza az említett összegből, utóbbi az Apor lányok feredőjének felújítására fordítja az összeget.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!