A csomafalviak közös programokkal, játékokkal ünnepelték a családok napját a helyi felsőnyírkerti rendezvénycsűrnél vasárnap. Az ünnep alkalmával, a szórakozás mellett köszöntötték a négy vagy ennél több gyermekkel megáldott családokat is.
2012. május 21., 15:202012. május 21., 15:20
2012. május 21., 17:522012. május 21., 17:52
A helyi polgármesteri hivatal és a gyergyószentmiklósi Caritas Családsegítő Szolgálat által szervezett rendezvénnyel szerették volna ösztönözni a családokat, hogy kicsit elszakadva a munkától, iskolától töltsenek el együtt pár órát a szabadban – tájékoztatott Köllő Orsolya, a polgármesteri hivatal fejlesztési osztályának munkatársa. Ugyanakkor a rendezvény alkalmat nyújtott a találkozásra, a közösségépítésre is. A napsütéses időjárás szintén kedvezett a rendezvénynek, így sokan részt vettek az első alkalommal megszervezett családok napján – tette hozzá.
A Caritas munkatársai különböző interaktív programokkal, játékokkal várták a részt vevő gyermekeket és felnőtteket egyaránt. Emellett az érdeklődők az íjászat érdekes technikáit sajátíthatták el Köllő Miklós irányításával. A négy vagy több gyermekkel megáldott családoknak Márton László Szilárd polgármester és Ferencz Antal plébános köszönetet mondott, amiért több gyereket vállaltak, ugyanakkor kitartást kívántak nekik a továbbiakban. Oklevéllel, egy-egy üveg borral ajándékoztak meg kilenc nagycsaládot.
A szabadban töltött idő jó hangulatát a helyi Petres Ignác Fúvószenekar tagjai biztosították. A tartalmas vasárnap délután befejezéseként együtt ebédeltek a résztvevők.
szóljon hozzá!