Danguly Ervin hisz a békés együttműködésben
Fotó: Gergely Imre
Politikai szempontból nem volt zökkenőmentes a Gyergyószárhegyi önkormányzat tevékenysége az elmúlt négy évben. Képviselők mondtak le, közel volt a testület felszámolódása is. Most arra készülnek, hogy négy évig fognak együtt dolgozni.
2020. október 27., 18:132020. október 27., 18:13
Érdekesen alakultak a gyergyószárhegyi helyhatósági választások eredményei: a 13 tagú testületbe az EMSZ és az RMDSZ egyaránt 6-6 jelöltje jutott be, valamint Györffy Gábor személyében egy független képviselő van jelen. A polgármesteri székben továbbra is a függetlenként választást nyerő Danguly Ervin folytathatja a munkát.
Az új testület kedden tette le a hivatali esküt. Az eseményen nem látszottak az ellentétek: az RMDSZ színeiben polgármesteri tisztségért induló, de Danguly Ervinnel szemben alulmaradó Fazakas Tibor gratulált győztes ellenfelének és a testületbe bejutó képviselőtársainak, hangsúlyozva, hogy összefogásra van szükség a község fejlődésének érdekében, és reméli, hogy ez meg is fog valósulni.
Az eskütétel után a régi-új községvezető Danguly Ervin arra kérte az új testület tagjait, hogy egyetértésben, békességben dolgozzanak. A maga részéről mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy ez így legyen – tette hozzá.
Fotó: Gergely Imre
Az összefogás kezdeményezése és a négy éves mandátum teljesítésének kérése Gyergyószárhegyen különös jelentőséggel bír, hiszen korábban többször is volt rá példa, hogy az ellentétek miatt a testület jelentős része lemondott, nehéz helyzetbe sodorva az önkormányzat működését. Szinte napra pontosan két évvel ezelőtt, 2018 októberében, hét akkori képviselő nyújtotta be lemondását, és közel volt a testület a feloszlása is. Az akkor kilépett tanácsosok közül hárman most ismét mandátumot nyertek.
A jelek szerint az ő személye képes lehet arra, hogy összefogás, közös munka alakuljon ki a szárhegyi önkormányzatban. Az alakuló ülést követő kötetlenebb beszélgetésen elhangzott, Danguly Ervin azt szeretné, ha továbbra is Györffy lenne az alpolgármester. Az EMSZ pedig jelezte is, hogy Györffyt fogja javasolni erre a tisztségre a következő tanácsülésen. Az újraválasztása szinte biztosra vehető, miután Ferencz Tihamér, az RMDSZ helyi vezetője is kijelentette, ők is támogatják, hogy az alpolgármester további négy évre tisztségben maradjon.
Első alkalommal szervezik meg a Kárpát-medencei Erdei Iskola Konferenciát és szemlét Szentegyházán, ahol több erdélyi és magyarországi szakember vesz részt, hogy minél szélesebb körben kiterjesszék az erdei iskola tevékenységét.
Út-helyreállítási és -javítási munkálatok miatt hétfőtől forgalomátszervezésre kell számítani Gyergyószentmiklóson – értesít a polgármesteri hivatal.
A Maros Megyei Tanács tájékoztatja az olvasókat, hogy hamarosan elkezdődnek a munkálatok Marosszentkirály és Mezőrücs településeken.
Már meg sem lepődünk azon, hogy ismét Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja.
Képzeljen el egy vacsorát, ahol nem a látásé az irányítás, hanem a többi érzékszerve fedezi fel az ízeket, illatokat és hangokat.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
szóljon hozzá!