Fotó: Rise of the Raven
Dupla epizóddal rajtol szombaton este a Hunyadi Jánosról készült nagyköltségvetésű, kosztümös történelmi sorozat. A nemzetközi piacon Rise of the Raven címen futó produkciót nálunk a TV2 tűzte műsorra, míg Ausztriában a köztelevízió, az ORF mutatja be.
2025. március 08., 15:112025. március 08., 15:11
2025. március 08., 15:172025. március 08., 15:17
Több mint 20 milliárd forintból, nemzetközi koprodukcióban készült sorozat Hunyadi Jánosról, Bán Mór történész regénysorozata alapján. A sorozat forgatása 2022. júliusában kezdődött:
• Videó: Hunyadi - a sorozat
Több mint 600 nemzetközi színésszel, kaszkadőrökkel, korhűen felépített díszletek között, rengeteg statisztával, 178 napon keresztül zajlott a forgatás, amit másfél éves utómunka követett. Az alkotást kiemelten támogatta a magyar állam a Nemzeti Filmintézeten keresztül: 15 milliárd forintnyi támogatást ítéltek meg a Beta Film GmbH partnerségével készült produkciónak, emellett pedig Magyarországon a filmforgatásokhoz igényelhető adókedvezményeket is igénybe vehették a készítők – írtuk korábbi összefoglaló anyagunkban a sorozatról.
Minden idők egyik legepikusabb európai sorozata lehet a Hunyadi Jánosról nemzetközi produkcióban készülő, tízrészes Rise of the Raven, amely Bán Mór Hunyadi-könyvsorozatán alapszik, és amelyet jövő tavasszal mutat be nálunk a TV2.
A sorozat producere Robert Lantos magyar származású, Kanadában élő producer. A sorozat showrunnerje és egyik írója Lengyel Balázs, aki epizódokat is rendezett Robert Dornhelm Nagypál Orsi, valamint Szász Attila rendezők mellett.
de a nemzetközi szereplőgárda érdeme, hogy a színészek rengeteg nyelven szólalnak fel a sorozatban, a történelmi hűséget erősítve.
Lengyel Balázs író korábban egy interjúban elmondta, hogy a sorozat egyik vállalása, hogy
A produkció tavaly ősszel a cannesi MIPCOM televíziós szakkiállításon is bemutatkozott, ahol pozitív fogadtatásban részesült, a héten pedig Budapesten is megtartották a premierjét.
A dupla epizódos, magyarra szinkronizált premiert szombaton 21 órától (romániai idő szerint) nézhetjük a TV2 műsorán, ezt követően vasárnap 22 órától kerül adásba a harmadik epizód.
Tőröcsik Franciska, a Brankovics Marát alakító színésznő a héten arról posztolt, hogy aki az eredeti, többnyelvű verziót nézné, az megteheti a Super TV2 műsorán vagy a TV2 Play alkalmazásban, előbbin szombat este 23 óra 15 perctől (romániai idő szerint) nézhető az első két epizód.
Orbán Viktor a hagyományoknak megfelelően a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében mondta el ünnepi beszédét március 15-én.
Szombati ülésén a Központi Választási Iroda (BEC) elutasította az SOS Románia párt elnöke, Diana Șoșoacă jelöltségét, viszont jóváhagyta a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion indulását az elnökválasztáson.
Közös felelősségünk határozottan szembeszállni a széthúzást és a bizalmatlanságot gerjesztő ideológiákkal – állapította meg a magyar nemzeti ünnep alkalmából megfogalmazott szombati üzenetében az ügyvivő államfő.
„Azt mondták, mi vagyunk a múlt, de a nagy víz túloldalán, túl az Óperencián, fordulat történt, és kiderült, mi vagyunk a jövő” – mondta Orbán Viktor a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében tartott ünnepi beszédében március 15-én.
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
Radikális fordulatot vesz az időjárás az elkövetkező napokban a meteorológusok szombati előrejelzése szerint. Ma még napközben kitart az enyhe tavaszias idő, vasárnapra virradóan viszont jön a változás.
A 18. század második felében erőszakkal megalakított székely határőrezredek tagjai tulajdonképpen a császárnak esküdtek hűséget. Ám amikor 1848-ban a bécsi udvar szembefordult a felelős magyar kormánnyal, nem sokat teketóriáztak: a haza mellé álltak.
A magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréseként járó legmagasabb magyar állami kitüntetést vehette át március 14-én, pénteken délután Budapesten Nemes Levente, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház nyugdíjas színművésze, egykori igazgatója.
Crin Antonescu üzenetet küldött a magyar közösséghez március 15-ére kiemelve, hogy a szabadság és a közös értékek napja nemcsak a magyarok, hanem minden román számára fontos ünnep.
A nemzetközi koprodukcióban készült, de egyébként magyar gyártású Hunyadi-sorozat sokak tetszését elnyerte, de a meztelenkedős jelenetek miatt ellenérzéseket is kiváltott. Elemzés.
szóljon hozzá!