A mofetta épületét kellene először befejezni, ehhez támogatást kértek
Fotó: Veres Nándor
Hargita Megye Tanácsának szándéka befejezni a büdösfürdői, tizenkét éve félkész állapotban levő mofetta épületét, és a létesítmény működtetésére is vannak elképzelései. Ehhez a magyarországi Mátraderecske község példáját kívánják felhasználni, ahol szintén van gyógygázfürdő és egészségügyi központ.
2021. július 05., 19:282021. július 05., 19:28
Hármas együttműködési egyezményre van szükség Csíkszentimre és Mátraderecske község, valamint a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház között – ez az alapja a büdösfürdői, még el nem készült mofetta és kezelőközpont fejlesztésének Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke szerint.
A Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium és a megyei tanács által biztosított támogatás akkor csak a betonalap és a szerkezetkész faépület elkészítésére, valamint a nyílászárókra volt elég, a belső tér kialakítására, felszerelésére már nem. Így azóta használatlanul áll, állaga romlik.
Mivel ez elmaradt, 2016-ban a község visszavette az ügykezelést, a szerződést felbontották. Tavaly
Fotó: Veres Nándor
„A büdösfürdői mofetták fejlesztése érdekében az Országos Beruházási Társasághoz (CNI) még tavaly augusztusban finanszírozási kérelmet nyújtottunk be a meglévő épület befejezésére.
– számolt be érdeklődésünkre a fejleményekről Borboly. Mint elmondta, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Büdösfürdőn működtethetne orvosi rendelőket heti 1-2 órában, de ott nem csak fizioterápiás helyiség, hanem akár egy egészségügyi központ is kialakítható, a szentegyházi központhoz hasonlóan.
„Ez a térség lakóinak, az idelátogató vendégeknek fontos egészségügyi szolgáltatás lenne” – vázolta az elnök.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
1 hozzászólás