Fotó: Boda L. Gergely
A csíki politikusok többsége fontosnak tartja a közösségi médián keresztüli kapcsolattartást az emberekkel – derül ki az általunk megkérdezett elöljáróktól. Van, ahol már az idősebbek is a Facebookon keresztül kommunikálnak a polgármesterrel.
2017. február 01., 09:252017. február 01., 09:25
2017. február 01., 10:472017. február 01., 10:47
Tánczos Barna RMDSZ-es szenátor szerint napjaink politikusai mindenféle kommunikációs csatornán keresztül próbálják elérni az embereket, azonban ezek közül a Facebook közösségi oldal a leghangsúlyosabb. „Noha az rendkívül hasznos az álláspontok, vélemények kinyilvánítására és ütköztetésére, de csupán egy eszköz a többi lehetőség mellett. A politikusoknak a megfelelő kommunikáció mellett elengedhetetlenek a személyes találkozók, illetve a nyomtatott és online média nyújtotta lehetőségek is” – húzta alá Tánczos.
„Ahol a kommunikáció zajlik, ott jelen kell lenni a politikusoknak is; a közösségi média használata a legkézenfekvőbb ilyen szempontból, mivel ott ezreket el lehet érni egy-egy bejegyzéssel” – emelte ki a lényeget érdeklődésünkre Tőke Ervin, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) csíkszéki elnöke. Elmondása szerint igyekszik aktív lenni, a fontosabb témakörökről pedig véleményt alkotni a közösségi hálón.
„Nem vagyok annyira tevékeny az interneten, mint egyes megyebeli politikusaink, de azért nyilván használom a közösségi médiát mint felületet a lakosság tájékoztatására” – fogalmazott kérdésünkre Péter Lukács, Csíkcsicsó polgármestere. Mint mondta, úgy tapasztalja, manapság már a falubeli idősebbek is szinte ugyanannyira aktívak az internetes felületeken, mint a fiatalabbak vagy a középkorosztályúak. Így fontosnak tartja, hogy a lakosság nagy részét elérje bejegyzéseivel.
Ezt a kijelentést Kencse Előd, Csíkszentimre polgármestere is megerősítette. „A mandátumom elején nem tartottam fontosnak, hogy Facebookon is megosszam a községet érintő fejleményeket. Viszont idővel beláttam, hogy nélkülözhetetlen, mivel főképp a fiatalok, de az idősek is nagy számban jelen vannak ott. Ha pedig használom, akkor hamarabb elér hozzájuk a fontos információ” – fejtette ki a polgármester. Megjegyezte, van egy Facebook-csoportja a településnek, ahol a fontosabb dolgok kerülnek megvitatásra.
Kozma István, Csíkszentsimon polgármestere a következőképp látja a közösségi média használatának fontosságát. „Amióta polgármester vagyok, kicsit alábbhagyott a Facebookon való részvételem, mert egyéb elfoglaltságaim miatt nincs rá időm. Viszont nyilván használom, mert úgy látom, a település lakosainak nagy része jelen van ott, és követi, hogy mi történik. Például esetenként az idősebbek Facebookon írnak nekem üzenetet, érdeklődnek az őket érintő hivatali dolgokról” – magyarázta Kozma.
Karda Róbert, Csíkszentdomokos polgármestere is úgy látja, hogy a politikusoknak manapság már javasolt aktív lenni a közösségi médiában. „Azért nem muszáj ott is a csapból folyni, viszont jó, ha az ember jelen van, mivel a közösség figyeli” – húzta alá az elöljáró.
Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől is érdeklődtünk a téma kapcsán, ő viszont az e-mailben feltett kérdéseinkre Facebookon, élő bejelentkezéssel válaszolt. A kérdéseinkre adott terjedelmes válaszait a több mint fél órás adás egészéből szemezgetheti az olvasó – ha van hozzá türelme.
Mindazonáltal a kérdések megválaszolása nélkül is tudni lehet, hogy a megyei önkormányzat elnöke munkaidejének tekintélyes részét szenteli az élő internetes bejelentkezésekre; továbbá az is köztudott, hogy rendkívül aktív szereplője a közösségi média felületeinek.
Ezzel szemben Csíkszereda polgármesteréről, Ráduly Róbertről ez már nem mondható el: ő nincs jelen egy közösségi platformon sem. Viszonyításképpen, más nagyobb székelyföldi városok vezetői – például Székelyudvarhely, Sepsiszentgyörgy – Facebook-oldalát is megnéztük, és kiderült, mindkét polgármester tevékeny az internetes felületeken.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
szóljon hozzá!