Öltöztessük kék-aranyba Székelyföldet!

•  Fotó: Iochom Zsolt

Fotó: Iochom Zsolt

A fenti mottó szellemében hétfőtől székely zászlók igényelhetők az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) jóvoltából.

Létai Tibor

2013. február 13., 15:022013. február 13., 15:02

2013. február 13., 15:482013. február 13., 15:48


A csíkszeredai (Petőfi Sándor utca 7. szám), a székelyudvarhelyi (Vár utca 4. szám), valamint a gyergyószentmiklósi (Kossuth Lajos 10. szám) irodákban hétfőtől (február 18.) a készlet erejéig  székely zászlót biztosítanak azoknak, akik vállalják, hogy a Székelyföld jelképének számító lobogót kitűzik saját portájukra, lakásuk ablakába. A zászlókért egyénileg felajánlott jelképes összeget a két szervezet a nemzeti szimbólumok miatt pénzbírsággal sújtott személyek, intézmények támogatására fordítja.

György László, az Erdélyi Magyar Néppárt Hargita megyei elnöke elmondta: az EMNP arra buzdít mindenkit, bátran vállalja identitását és nemzeti jelképeinket, használatukkal jelezve, hogy a székelység nem engedi szimbólumainak üldözését, egyúttal kifejezi igényét Székelyföld autonómiája iránt. 

A megyei elnök reményének adott hangot, hogy a lehető legtöbben részt fognak venni a március 10-én megtartandó autonómiatüntetésen Marosvásárhelyen, ahol egyúttal felhívják a figyelmet a román kormány régiósítási elképzeléseinek helytelenségére, hisz nem veszik figyelembe az ország történelmi régióit, tagadva Székelyföld létezését, mely területnek történelmi joga van a belső önrendelkezésre.

György László egyúttal megköszönte a magyar kormánynak, a felvidéki magyaroknak a székelyek melletti kiállását és a nemzetpolitikában való gondolkodást.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 23., kedd

Mégsem zár be a gyergyóditrói kórház, miután megállapodtak a felek

Megszületett a megállapodás: a gyergyószentmiklósi kórház vállalja a bérfizetést a ditrói egység fenntartásáért, de nem lesz kötelessége az épület felújítása. Az egyezség nyomán januártól újraindulhat a betegellátás Gyergyóditróban.

Mégsem zár be a gyergyóditrói kórház, miután megállapodtak a felek
Hirdetés
2025. december 21., vasárnap

Városi sportgálán ünnepelték Gyergyószentmiklós bajnokait

Ünnepi hangulat töltötte meg a Godako Sportközpontot szombat este, ahol megrendezték a 2025-ös gyergyószentmiklósi sportgálát. Az eseményen a város legeredményesebb sportolóit, csapatait és edzőit köszöntötték.

Városi sportgálán ünnepelték Gyergyószentmiklós bajnokait
2025. december 19., péntek

Nagy Zoltánt megválasztották a gyergyószentmiklósi RMDSZ élére

Háromszázan szavaztak a tisztújító közgyűlésen. Nagy Zoltán személyében új elnöke, illetve a szavazás eredményeként új választmánya is van a gyergyószentmiklósi RMDSZ-szervezetnek. Megválasztották a területi küldötteket is.

Nagy Zoltánt megválasztották a gyergyószentmiklósi RMDSZ élére
2025. december 18., csütörtök

Világra jött a Lullababy: újraindult a gyergyóremetei csecsemőtápszer-gyártás

Sokáig a kismamák legkedveltebb hazai termékének számított, nagyon sok babát táplált a remetei tejpor. Most a világ legkorszerűbbjei közé tartozó csecsemőtápszer-üzemben kel életre egy új termékcsalád: a gyergyóremetei Lullababy.

Világra jött a Lullababy: újraindult a gyergyóremetei csecsemőtápszer-gyártás
Hirdetés
2025. december 17., szerda

Ybl Miklós-díjjal tüntették ki Köllő Miklós építészt

A magyar építészet legmagasabb állami elismerését, az Ybl Miklós-díjat vehette át Köllő Miklós, a gyergyószentmiklósi Larix Stúdió vezetője. A kitüntetést a Magyar Építészet Napján, a Pesti Vigadóban adták át.

Ybl Miklós-díjjal tüntették ki Köllő Miklós építészt
2025. december 17., szerda

Korszerű tanműhelyeket kap a gyergyóditrói szakközépiskola

Aláírták a kivitelezési szerződést a gyergyóditrói Puskás Tivadar Szakképző Líceumhoz tartozó műhelysor felújítására. A 3,5 millió lej értékű, uniós támogatásból megvalósuló beruházás 2026. június 30-ig kell elkészüljön.

Korszerű tanműhelyeket kap a gyergyóditrói szakközépiskola
2025. december 15., hétfő

Autós üldözésbe és balesetekbe torkolló ittas vezetés Hargita megyében

Egy gyergyószentmiklósi bár előtt kialakult konfliktust szerettek volna megoldani a rendőrök vasárnap hajnalban, később viszont üldözőbe vettek két férfit, akik autóval távoztak a helyszínről. Útközben két baleset is történt.

Autós üldözésbe és balesetekbe torkolló ittas vezetés Hargita megyében
Hirdetés
2025. december 09., kedd

Fizetéses parkolás karácsonyra Gyergyószentmiklóson

December 15-től élesben működik a fizetéses parkolási rendszer Gyergyószentmiklóson. A szolgáltatást a piacgondnokság és a helyi rendőrség fogja felügyelni. A bérletek már megvásárolhatók a zöldségpiacnál a piacgondnokság irodájában.

Fizetéses parkolás karácsonyra Gyergyószentmiklóson
2025. december 08., hétfő

Elkezdődhet a Virág negyed felújítása – közben nő a feszültség a Monturist körül

Módosította a költségvetést a gyergyószentmiklósi képviselő-testület, és ezzel több adósságot is rendez. Közelebb került a Virág negyed déli részének korszerűsítése. Terítéken volt a Monturist-téma is: a helyzet ismét a város hátrányára módosulhat.

Elkezdődhet a Virág negyed felújítása – közben nő a feszültség a Monturist körül
2025. december 07., vasárnap

Fények, ízek, dallamok – sokszínű városünnep Gyergyószentmiklóson

Könyvbemutatók, kiállítások, ünnepi programok, gasztronómiai különlegességek és fergeteges esti koncertek tették emlékezetessé a hétvégi Szent Miklós Napokat Gyergyószék központjában.

Fények, ízek, dallamok – sokszínű városünnep Gyergyószentmiklóson
Hirdetés