A Háromszéki Diáknapok 18. alkalommal megszervezett kiadása csütörtöktől szombatig zajlik Sepsiszentgyörgyön és környékén. Idén a megszokotthoz képest kettővel több, azaz 18 csapat méretkezik meg.
2024. május 02., 17:202024. május 02., 17:20
2024. május 02., 17:552024. május 02., 17:55
Fotó: Tuchiluș Alex
A Háromszéki Diáknapok 18. alkalommal megszervezett kiadása csütörtöktől szombatig zajlik Sepsiszentgyörgyön és környékén. Idén a megszokotthoz képest kettővel több, azaz 18 csapat méretkezik meg.
2024. május 02., 17:202024. május 02., 17:20
2024. május 02., 17:552024. május 02., 17:55
A Sepsiszentgyörgy önkormányzatához tartozó Ifjúsági Iroda és a Háromszéki Csillagösvény Egyesület idén is megszervezi Kovászna megye legnagyobb diákvetélkedőjét, a Háromszéki Diáknapokat, amely
Fotó: Tuchiluș Alex
Mivel a rendezvény a 18. születésnapját ünnepli ,
A 2024-es kiadásban azonban nemcsak a csapatok száma növekedett, hanem a csapattagoké, valamint a szervezőké és önkénteseké is, így
A jelentkezők körében hatfordulós előselejtezőn dőlt el, hogy kik vehetnek részt 18. Háromszéki Diáknapokon.
Fotó: Tuchiluș Alex
Több hónapon keresztül a város különböző helyszínein kellett feladatokat megoldani, amelyek
Idén sem maradt el a szervező- és önkéntes csapat válogatója, hiszen az esemény évről évre növekvő népszerűsége jeleként ezúttal is túljelentkezés volt. Végül a szervezőcsapat 27, míg az önkénteseké 14 főből állt össze.
Fotó: Tuchiluș Alex
Ráadásul a rendezvény is négynaposra kerekedett, megnyitóját csütörtökön tartották Sepsiszentgyörgy főterén.
Fotó: Tuchiluș Alex
A második nap a sporté, ahol ügyességi feladatok, csapatvetélkedők és különleges játékok várnak a diákokra,
Az idei év újítását jelenti, hogy a szervezők bevonták Sepsiszentgyörgy néhány kulturális intézményét is, hogy a fiatalok jobban megismerhessék azokat, így különböző vetélkedőknek ad majd otthont a Művész Mozi, a Kónya Ádám Művelődési Ház, az Erdélyi Művészeti Központ, a Vadászati Múzeum, a Székely Nemzeti Múzeum, a Cimborák Bábszínház és a Bod Péter Megyei Könyvtár is.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az utolsó, úgynevezett extra napon a diáknapok 18. születésnapját ünneplik meg közösen annak rendje és módja szerint, majd az esemény záró mozzanatát képező gálán a diáknapok alatt legjobban teljesítő négy, illetve a legsportszerűbben játszó csapat versenyzik a Háromszék legügyesebb diákcsapata címért.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Cătălin Predoiu belügyminiszter vasárnap kijelentette, hogy elvben nem támogatja a tilalmakat, így a kiskorúak online tartalmakhoz való hozzáférésének megtiltását sem.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!