Sokan nem értik meg, hogy az A3-as nem próbapálya. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Amióta Erdélyben van egy nyúlfarknyi autópályánk – Aranyosgyéres és Gyalu között – egyre többen vannak, akik virtusból, magamutogatásból, vagy csak mert egyszerűen kíváncsiak arra, mire képes a drága pénzen vett járgányuk, megtapossák a gázpedált az A3-ason.
2017. május 01., 18:492017. május 01., 18:49
Volt már olyan, hogy a megengedett 130 km/óra helyett 180–190-nel száguldottak, akadt olyan is, aki meghaladta a 200-at, de az eddig mért legnagyobb sebesség a múlt héten volt, amikor a rendőrök egy 31 éves, marosvásárhelyi férfit mértek be a radarkészülékkel, aki a pálya 41. kilométerénél
Az Agerpres hírügynökség rendőrségi forrásokra hivatkozva az írta, hogy a száguldót megállították, kapott egy 1305 lejes bírságot, és kiegészítésül 90 napra bevonták a jogosítványát, így az elkövetkezendő három hónapban jelentősen csökkenni fog a haladási sebessége.
Érdekes statisztikával szolgált március végén az Európai Bizottság jelentése. Ebben rámutatnak, hogy az elmúlt évben is Románia és Bulgária vezette a halálos közúti balesetekről készült statisztikát. Romániában egymillió lakosra számítva 97 a balesetben elhalálozottak száma, Bulgáriában pedig csak egy picivel több – náluk ez a szám 99. Ezzel szemben az uniós átlag 50 halott egymillió lakosra számítva. Ez azt jelenti, hogy nálunk csaknem kétszer annyian halnak meg közúti balesetben, mint amennyi az uniós átlag. S ez a trend növekvő tendenciát mutat: 2016-ban 1 százalékkal növekedett 2015-höz viszonyítva, miközben uniós szinten 2 százalékos csökkenést regisztráltak ugyanerre az időszakra. Az Unió területén 2016-ban 25 ezer személy vesztette életét balesetben. Ez 600-zal kevesebb mint 2015-ben, és 6000-rel kevesebb, mint 2010-ben. Nálunk viszont növekvő a tendencia. Az EU célkitűzése, hogy a 2010–2020-as időszakban felére csökkentse a halálos kimenetelű balesetekben elhunytak számát. Ha ez sikerül, nem nekünk lesz köszönhető. A helyzet paradoxona – egy romániai statisztika szerint annak ellenére, hogy az autópályák hossza nem növekedett jelentősen az országban, 2011–2015 között az autópályákon bekövetkezett súlyos, halálos kimenetelű balesetek aránya 56 százalékkal növekedett. Ennek elsődleges oka a sebességkorlát túllépése és a biztonságos követési távolság be nem tartása. A statisztika szerint az ilyen balesetekért a 22–26 év közötti gépjárművezetők okolhatók.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!