Sokan nem értik meg, hogy az A3-as nem próbapálya. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Amióta Erdélyben van egy nyúlfarknyi autópályánk – Aranyosgyéres és Gyalu között – egyre többen vannak, akik virtusból, magamutogatásból, vagy csak mert egyszerűen kíváncsiak arra, mire képes a drága pénzen vett járgányuk, megtapossák a gázpedált az A3-ason.
2017. május 01., 18:492017. május 01., 18:49
Volt már olyan, hogy a megengedett 130 km/óra helyett 180–190-nel száguldottak, akadt olyan is, aki meghaladta a 200-at, de az eddig mért legnagyobb sebesség a múlt héten volt, amikor a rendőrök egy 31 éves, marosvásárhelyi férfit mértek be a radarkészülékkel, aki a pálya 41. kilométerénél
Az Agerpres hírügynökség rendőrségi forrásokra hivatkozva az írta, hogy a száguldót megállították, kapott egy 1305 lejes bírságot, és kiegészítésül 90 napra bevonták a jogosítványát, így az elkövetkezendő három hónapban jelentősen csökkenni fog a haladási sebessége.
Érdekes statisztikával szolgált március végén az Európai Bizottság jelentése. Ebben rámutatnak, hogy az elmúlt évben is Románia és Bulgária vezette a halálos közúti balesetekről készült statisztikát. Romániában egymillió lakosra számítva 97 a balesetben elhalálozottak száma, Bulgáriában pedig csak egy picivel több – náluk ez a szám 99. Ezzel szemben az uniós átlag 50 halott egymillió lakosra számítva. Ez azt jelenti, hogy nálunk csaknem kétszer annyian halnak meg közúti balesetben, mint amennyi az uniós átlag. S ez a trend növekvő tendenciát mutat: 2016-ban 1 százalékkal növekedett 2015-höz viszonyítva, miközben uniós szinten 2 százalékos csökkenést regisztráltak ugyanerre az időszakra. Az Unió területén 2016-ban 25 ezer személy vesztette életét balesetben. Ez 600-zal kevesebb mint 2015-ben, és 6000-rel kevesebb, mint 2010-ben. Nálunk viszont növekvő a tendencia. Az EU célkitűzése, hogy a 2010–2020-as időszakban felére csökkentse a halálos kimenetelű balesetekben elhunytak számát. Ha ez sikerül, nem nekünk lesz köszönhető. A helyzet paradoxona – egy romániai statisztika szerint annak ellenére, hogy az autópályák hossza nem növekedett jelentősen az országban, 2011–2015 között az autópályákon bekövetkezett súlyos, halálos kimenetelű balesetek aránya 56 százalékkal növekedett. Ennek elsődleges oka a sebességkorlát túllépése és a biztonságos követési távolság be nem tartása. A statisztika szerint az ilyen balesetekért a 22–26 év közötti gépjárművezetők okolhatók.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!