Fotó: Reuters
Oroszország reméli, hogy az Amerikai Egyesült Államok nem tesz egyoldalú lépéseket Észak-Koreával szemben, mint ahogy azt nem régiben Szíria esetében tette – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hétfőn Moszkvában.
2017. április 17., 18:052017. április 17., 18:05
2017. április 17., 18:412017. április 17., 18:41
Lavrov (fotón) Mike Pence amerikai alelnök szavaira reagált, aki kijelentette, hogy Washington nem folytatja tovább a „stratégiai türelem” politikáját Phenjannal szemben.
„Ha az amerikai alelnök által használt képletes beszéd alatt az erő egyoldalú alkalmazásával való fenyegetés értendő, akkor az nagyon veszélyes út. Elfogadhatatlannak tartjuk Phenjan nukleáris és rakétaügyi, az ENSZ BT számos határozatát megsértő kalandor lépéseit, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ugyanilyen módon, az erőnek az ENSZ Alapokmányába ütköző alkalmazásával (Washingtonnak) meg szabad sérteni a nemzetközi jogot” – mondta Lavrov a szenegáli külügyminiszterrel közösen megtartott sajtótájékoztatóján.
„Nagyon remélem, hogy nem történnek olyan egyoldalú lépések, mint amilyeneket Szíriában láttunk, és hogy az Egyesült Államok azt a vonalat fogja követni, amelyet (Donald) Trump elnök a választási kampánya során meghirdetett” – tette hozzá,
Az orosz diplomácia vezetője szerint a szíriai Hán Sejhún-i katonai repülőtérre mért katonai csapással az Amerikai Egyesült Államok
Mint mondta, Moszkva magyarázatot követel a Vegyifegyver-tilalmi Szervezetnél (OPCW) amiatt, hogy Boris Johnson brit külügyminiszter kijelentette: brit tudósok már elemezték a helyszínen vett mintákat és arra következtetésre jutottak, hogy ott szarint vagy hasonló mérget vetetettek be. Lavrov kifogásolta, hogy a britek senkit sem tájékoztattak a vizsgálatukról.
Lavrov hangsúlyozta, hogy Oroszország az orosz-amerikai kapcsolatok ügyében Donald Trump, nem pedig a tanácsadója szavait tartja mérvadónak. Emlékeztetett arra, hogy az amerikai elnök síkra szállt a kétoldalú viszony javítása mellett és hozzátette, hogy Moszkva is kész erre.
A miniszter így kommentálta Herbert McMaster amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó szavait, aki az ABC televíziónak kijelentette: eljött az Oroszországgal való „kemény párbeszéd” ideje Moszkvának a szíriai rezsimnek nyújtott támogatása és európai „felforgató” tevékenysége miatt.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!