
Itt a tavasz, hétvégére felmelegedés várható országszerte. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Országszerte felmelegedés várható ezen a héten, helyenként a nappali csúcsértékek átlaga a hétvégére eléri a 23-25 Celsius-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat április 4-e és 17-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2022. április 04., 16:412022. április 04., 16:41
2022. április 04., 18:232022. április 04., 18:23
Erdélyben hétfőn még 4-5 Celsius-fok körül alakul a nappali csúcsértékek átlaga, péntekre azonban eléri a 16-19 Celsius-fokot. Aztán néhány nap erejéig visszaesik 13-15 Celsius-fokra, majd újabb felmelegedés kezdődik,
– ismerteti az Agerpres.
Ezt újabb lehűlés követi 15-étől, amikor fokozatosan 16-18 Celsius-fokig esik vissza a nappali csúcsértékek átlaga. Éjszaka hétfőn és kedden mínusz 6, mínusz 4 Celsius-fok is lehet, majd 1 és 9 Celsius-fok között változik a minimumok átlaga.
A hegyekben is fokozatosan felmelegedik az idő szombatig, amikor 10 Celsius-fok körüli maximumok várhatók, aztán a következő két nap ezek átlaga 8 Celsius-fokra csökken, majd ismét növekedésnek indul, 14-ére elérve a 14 Celsius-fokot. A jelzett időszak végén ismét legtöbb 8 Celsius-fok lesz nappal.
Az éjszakai minimumok átlaga mínusz 10 és plusz 6 Celsius-fok között változik, csapadék 7-e és 11-e, majd 14-e és 17-e között esedékes.
Az Egyesült Államok nagyszabású hadműveletet indított Irán ellen – jelentette be szombaton Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon, egyúttal megadásra szólította fel az iráni Forradalmi Gárdát.
Izrael megelőző csapást mért Iránra – jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
szóljon hozzá!