Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A 112-es egységes segélyhívórendszer üzembe helyezése óta először több hívás érkezett valós sürgősség, mint olyan eset miatt, ami nem indokolt sürgősségi ellátást – közölte szombaton az Agerpes hírügynökség a Különleges Távközlési Szolgálatra (STS) hivatkozva.
2019. december 21., 15:002019. december 21., 15:00
A STS szerint 2014-hez képest jelentősen csökkent a tényleges beavatkozást nem igénylő hívások száma. Az egységes segélyhívórendszer statisztikái szerint
A 2014-es év ugyanezen időszakához viszonyítva 45 százalékkal csökkent a nem sürgősségi esetnek minősülő hívások száma: míg 2014-ben 9 907 825 hamis riasztást jegyeztek, idén 5 032 678-ra csökkent ezek száma. Ugyanakkor ez az első év, amikor a valóban sürgősségi beavatkozást igénylő segélyhívások száma meghaladta a nem sürgősségi esetnek minősülő riasztásokét. A STS ezt a 112-es segélyhívószám felelős használatának tudatosítása érdekében folytatott kampányok eredményeként könyveli el.
A statisztikák szerint az idén január és november között beérkezett hívások 55,50%-át (3 473 657) a mentőszolgálathoz, 22,91%-át (1 433 892) a rendőrséghez, 16,95%-át (1 060 666) a katasztrófavédelemhez és rohammentőkhöz, 4,20%-át (262 950) a csendőrséghez, 0,44%-át (27 384) pedig más szolgálatokhoz továbbították.
A tájékoztatás értelmében a STS diszpécserei átlagban 54,25 másodperc alatt kapcsolták a hívást az illetékes szolgálathoz, a hívás átvétele pedig átlagban 4,35 másodperc alatt történt meg.
A STS ezúttal is felhívja a figyelmet, hogy a 112-es segélyhívószám indokolatlan hívása túlterheli a rendszert, veszélybe sodorva azoknak az életét, akik valóban segítségre szorulnak.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) kedden felkérte az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja ki a TikTok romániai tevékenységét, mert a platform a saját közösségi alapelveit megszegve engedélyezte Călin Georgescu politikai hirdetéseit.
A közigazgatási törvénykönyv nem teszi lehetővé, hogy a polgármesteri hivatalnál és a helyi érdekű közszolgáltatásoknál dolgozó alkalmazottak a helyi tanács határozata alapján olyan bérpótlékokat kapjanak, amelyeket más jogszabályok nem írnak elő.
Diana Şoşoacă EP-képviselő, az SOS Románia párt elnöke egy hétfői kampányrendezvényen kijelentette, hogy támogatni fogja Călin Georgescu független jelöltet az államfőválasztás második fordulójában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestülete jóváhagyta hétfő esti ülésén, hogy a Bihar megyei tanács elnöki tisztségét betöltő Ilie Bolojan legyen a párt ideiglenes elnöke – nyilatkozták pártforrások.
A foglalkoztatási feltételeket, a pályázók értékelését, a munkaszerződések megkötésének szabályait, a munkaszerződések megszüntetésének feltételeit és a munkaügyi joghatósággal kapcsolatos egyéb szempontokat mutatja be Fazakas László ügyvéd.
Valeria Herdea, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke szerint az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb, és sok olyan település van, ahol nincs családorvos.
Hétfőn a Kreml (Oroszország kulturális és hatalmi központja) közölte, hogy nem ismeri Călin Georgescu világnézetét, írja Reuters.
Vasárnap 435 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
A következő napok legfontosabb feladata a mozgósítás a december elsejei parlamenti választásokra – hangsúlyozta Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, a szövetség államfőjelöltje.
A romániai elnökválasztás első fordulójában résztvevő román állampolgárságú moldovaiak többsége, 56,65 százaléka a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltjére, Elena Lasconira szavazott – írta hétfőn a Moldpres hírügynökség.
szóljon hozzá!