Sokan nem figyelnek arra, hogy a gyerekük egészségesen táplálkozik-e. Illusztráció
Romániában havonta átlagosan 150 lejt költ el egy család az iskolás vagy óvodás gyerekek tízórai étkeztetésére, míg más országokban ezek a kiadások ötször-hatszor nagyobbak – derült ki egy élelmiszeripari vállalkozás felméréséből.
2017. október 04., 16:192017. október 04., 16:19
2017. október 04., 16:202017. október 04., 16:20
„Általában a szülők jobban figyelnek a gyerekek étkeztetésére tíz éves korig, azonban a gyerekeknek a fejlődésük idején folyamatosan egészségesen kellene étkezniük” – derült ki az Unicorn Naturals kutatásából, amelyet az Agerpres szemléz.
Az eredmények alapján az is kiderült, hogy
Az iskolakezdéstől áprilisig folyamatosan van igény az ilyen termékekre, a nyári szünidő ideje alatt azonban csökkennek az eladások.
A felmérést készítő vállalkozás szerint a szülőknek kerülniük kellene az ízfokozókkal, tartósítószerekkel, színezékekkel dúsított sós vagy édes rágcsálnivalók vásárlását a gyerekek számára. Ehelyett rostokban és proteinekben gazdag élelmiszereket kellene vásárolniuk, ugyanakkor figyeljenek az ételek cukortartalmára és minőségére is.
Dragoş Erceanu, a vállalat képviselője szerint
A felmérést megrendelő vállalkozás szerint egy másik probléma, hogy Romániában a gyerekek számára készített egészséges élelmiszerek az 1-2 éves gyerekeket célozzák meg,
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöke kedden arról számolt be, hogy az elnökválasztási kampány szombaton reggel 7 órakor véget ér, addig a jelöltek és pártjaik kötelesek eltávolítani a közterületekről és az online térből a kampányanyagaikat.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) kedden bejelentette, hogy szerdától forgalomba helyezik az első elektromos vontatású Alstom-szerelvényt.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először lehet valós időben követni az államelnök-választás eredményeit.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte egy keddi szakmai konferencián Sebastian Burduja.
Megnyílik a forgalom előtt szerdán a moldvai (A7-es) autópálya két szakasza Buzău és Râmnicu Sărat között – jelentette be hétfőn a Román Rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic.
A magyar európai uniós elnökség stratégiai célkitűzése a román Schengen-tagság elérése – nyilatkozta Marosvásárhelyen Lázár János, Magyarország építési és közlekedési minisztere, aki a határ menti autópályákról és a vasúti fejlesztésekről is beszélt.
Nem csökken a büntetés-végrehajtási rendszerben dolgozó rendőrök fizetése, és a pótlékaikat sem vonják meg – adta hírül hétfőn az Országos Börtönigazgatóság (ANP).
A december 13-i és 14-i belföldi utazásokra, valamint a december 15-étől érvényes új menetrend szerinti járatokon történő belföldi utazásokra december 2-ától lehet jegyet váltani – közölte a román állami vasúttársaság utasszállító részlege.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
A Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei bevezették, hogy a gyógyszertárak recept nélkül csak sürgősségi esetekben adhatnak ki antibiotikumot.
szóljon hozzá!