Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Január 3-áig az egész országban enyhe felmelegedés várható, majd lehűlés következik, csapadékra pedig főként december 27–30. között lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat december 27. és január 9. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2021. december 27., 15:322021. december 27., 15:32
2021. december 27., 16:092021. december 27., 16:09
A hétfőn közzétett kéthetes prognózis szerint Erdélyben az első napokban a térség hőmérsékleti csúcsainak átlaga 3–4 Celsius-fok körül alakul, majd január 3-ig fokozatosan 6–7 fokra nő. Ezután lehűlés következik, a hőmérsékleti csúcsok átlaga január 9-ig 1–2 fokra csökken. Hasonlóan alakul az éjszakai hőmérséklet is: a térség minimumainak átlaga a december 27–28-án jegyzett mínusz 1 fokról 4 fokra nő január 4-ére, majd fokozatosan a január 8–9. közötti –6, –5 fokra csökken. Csapadék a térségben december 27-én, december 29–31. között, illetve január 3–9. között valószínűbb.
Hegyvidéken december 27–31. között 0 fok lesz a hőmérsékleti maximumok átlaga. Ez az érték utóbb 2 fokra nő, majd a január 7–9. között –3, –2 fokra csökken. Hasonlóan alakul az éjszakai hőmérséklet is: a minimumok átlaga december 27–31. között változatlanul –4 fok körül alakul, január 2–3-ára fokozatosan –2 fokra nő, majd a január 7–9. között –7, –6 fokra csökken. Csapadéknak a teljes két hét alatt nagy a valószínűsége – tájékoztatott az Agerpres hírügynökség.
Megszavazták a képviselők és a szenátorok hétfő este a Marcel Ciolacu vezette új kormányt. A miniszterek ezt követően letették hivatali esküjüket a Cotroceni-palotában.
A gazdaság támogatása kell hogy legyen az új kormány prioritása – jelentette ki hétfőn a parlamentben Kelemen Hunor.
Nem hoz megszorító intézkedéseket az új kormány – ígérte hétfőn a parlamentben Marcel Ciolacu kijelölt miniszterelnök.
Az új kormány mind a 16 miniszterjelöltje pozitív véleményezést kapott a hétfő délutáni parlamenti meghallgatásokon. A parlament plénuma még a délután folyamán szavazni fog a Ciolacu-kormány beiktatásáról és a kormányprogramról.
Tavaly egy hektár termőföld átlagára 41 624 lej volt Romániában; területi bontásban a legalacsonyabb átlagárat (35 303 lej) az északkeleti régióban, a legmagasabbat (61 360 lej) a Bukarest-Ilfov régióban jegyezték.
A Szociáldemokrata Párt, a Nemzeti Liberális Párt, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) és a nemzeti kisebbségek frakciója megállapodott, hogy Crin Antonescu személyében közös jelöltet indít az államelnöki választásokon.
Úgy tűnik, hogy sikerült megegyezni a minisztériumok elosztását illetően a koalíciós pártoknak, köztük az RMDSZ-nek is. A Digi 24 információi szerint az RMDSZ a fejlesztési és a pénzügyi tárcákat kaphatja az új kormányban.
A parlamenti pártokkal tartott vasárnapi konzultációsorozat végén Klaus Iohannis bejelentette, hogy „nagyon rövid időn belül” megalakulhat az Európa-barát koalíció kormánya.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) parlamenti többséget alakít ki a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel – ismertette Marcel Ciolacu. A PNL elnöke, Ilie Bolojan szerint a minisztériumokat „a pártok súlyának megfelelően” fogják felosztani.
Egyenként letette a parlamenti esküt szombaton a december elsején megválasztott 331 képviselő. Az ünnepélyes ülést vezető Seres Dénes ezután bejelentette, hogy a képviselőház jogszerűen alakult meg.
szóljon hozzá!