Fotó: Neamț megyei tűzoltóság
Egy haldokló éjjeliszekrényén égő mécses okozta azt a kilenc páciens halálát és a szolgálatos orvos súlyos sérülését okozó tüzet, amely 2020 novemberében pusztított Karácsonkő (Piatra Neamț) megyei kórházának koronavírusos betegeket ápoló intenzív osztályán – derült ki a legfőbb ügyészség csütörtöki közleményéből.
2025. február 06., 16:112025. február 06., 16:11
2025. február 06., 17:172025. február 06., 17:17
A vádhatóság tudatta: az ügyben a két szolgálatban lévő asszisztens és a megyei sürgősségi kórház ellen emeltek vádat gondatlanságból elkövetett, katasztrófához vezető rongálás, illetve a munkavédelmi előírások megsértése gyanújával.
A kommüniké szerint – melyet az MTI szemléz – az asszisztensek figyelmetlensége miatt az intenzív osztályon a 23,5 százalékos biztonsági szint fölé emelkedett az oxigén koncentrációja, amelyet az önállóan lélegezni nem tudó Covid-betegek életben tartására használtak. Szintén a „munkavédelmi szabályokat tudatosan megsértő” asszisztenseket teszi felelőssé a vádirat azért, hogy ebben az oxigéndús környezetben
A dokumentum szerint a tűz akkor keletkezett, amikor az asszisztensek egyikének a mécsessel érintkező köpenye lángra kapott. A katasztrófa nyomán
a betegeit a tűzből kimenteni próbáló ügyeletes orvos pedig testének 70-75 százalékán súlyos, maradandó égési sérüléseket szenvedett, állapota hetekig válságos volt, felépülése pedig csaknem fél évet vett igénybe.
A vádirat a kórház mulasztásai közé sorolja, hogy a koronavírus-járvány kitörését követően nem készítette fel megfelelően a személyzetet a fokozott oxigénhasználattal járó többletkockázatokra, és nem gondoskodott a rendszeres szellőztetésről.
A 2020. november 14-én bekövetkezett kórháztűz ügyében eredetileg gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával, ismeretlen tettes ellen indított vizsgálatot az ügyészség.
A román büntetőtörvénykönyv három hónaptól két évig terjedő szabadságvesztéssel, vagy bírsággal sújtja a rongálást, de ha a bűncselekmény katasztrófát eredményez , akkor a kiszabható börtönbüntetés 7-től 15 év közötti időszakra emelkedik.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!