Támogatási programokat indítanak, hogy az üzletben kapható disznóhús minél nagyobb arányban romániai tenyésztőktől kerüljön ki. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A túlzott élelmiszer- és agráripari termékimport visszaszorítása érdekében a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium jövőre támogatási programokat indít az állattartók számára.
2017. november 24., 15:012017. november 24., 15:01
2017. november 24., 15:082017. november 24., 15:08
Románia legnagyobb takarmánykeverő üzemének átadásán Kerelőszentpálon a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, Marcel Floricel Dima bejelentette, hogy
Az elmúlt napokban a híradásokban sokszor szóba került, és a Román Nemzeti Bank kormányzója, Mugur Isărescu is aggodalmának adott hangot amiatt, hogy Románia rohamos gazdasági fejlődése főként az importon alapul, ami komoly veszélyekkel jár, hiszen a romániai piac túlságosan függ a külföldi piacok történéseitől.
Az Országos Statisztikai Intézet kimutatásai értelmében Romániában messzemenően a disznóhús fogyasztás dominál, az összhúsfogyasztásnak majdnem felét teszi ki, majd következik a szárnyas (évi 15-20 kg/fő) és a marha (az összfogyasztás alig 10 százaléka). Továbbá az országban összességében kevesebb húst fogyasztanak az európai átlagnál: évente megközelítőleg 60 kg húst eszünk fejenként, az európai átlag pedig 70-75 kg.
A belföldi sertéshúsfogyasztás fellendítése érdekében november 22-én a Kaufland România a Țara Mea mezőgazdasági szövetkezettel közösen elindította az első országos 100 százalékban romániai sertéshús-programot, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a mezőgazdasági és erdészeti szakbizottság támogatásával.
A projektben a romániai kis és közepes szintű termelők több mint fele vesz részt, a fejlődésükhöz és fejlesztéseikhez tanácsadást és támogatást kapnak, a hús pedig magasszintű minőségi elvárásoknak tesz eleget. A Țara Mea mezőgazdasági szövetkezet képviselői szerint 1989-ben Románia megközelítőleg évi 15 millió sertést kínált a piacnak, ez a szám 2000-ben 800 ezer volt, jelenleg pedig alig 4,5 millió.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!