Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Országos viszonylatban 1498 ágy van a koronavírusos betegeket ellátó intenzív osztályokon, ezek közül 1335 foglalt – közölte csütörtök este az egészségügyi miniszter.
2021. március 26., 09:202021. március 26., 09:20
Vlad Voiculescu szerint csütörtök reggel Bukarestben 46 szabad intenzív terápiás ágy volt, a gyermekek számára fenntartott 13 ilyen ágyból pedig csak három volt szabad – számol be az Agerpres hírügynökség.
„Nagyon komoly a helyzet, ennek fényében kell kezelni az egészségügyi minisztérium és a kormány üzeneteit” – fogalmazott. A tárcavezető hozzátette, a kormány által bejelentett új korlátozásokkal a cél időt nyerni az oltásokra, ugyanis a vakcina jelenti az egyetlen esélyt arra, hogy véget érjen a járvány, és Románia jelentős haladást érhet el ezen a téren az elkövetkező időszakban.
Új korlátozásokat fogadott el a kormány csütörtök este a koronavírus-járvány terjedését lassítandó. Alapvetően két érték, 4, illetve 7,5 ezrelékes fertőzöttségi szint fölött változnak lényegesen a szigorítások.
Az intenzív terápiás ágyak kapcsán később Florin Cîţu miniszterelnök úgy nyilatkozott a Digi24 televízió műsorában, hogy ezek száma a következő időszakban eléri az 1600-at. A kormányfő hozzátette, a kormány ellenőrzés alatt fogja tartani a járványt.
– nyomatékosította.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!