
Ellenőrzés sötétségben. A márciusi óraátállítás után még naplemente előtt haza kell menniük a magas fertőzöttségi rátájú települések lakóinak. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Új korlátozásokat fogadott el a kormány csütörtök este a koronavírus-járvány terjedését lassítandó. Alapvetően két érték, 4, illetve 7,5 ezrelékes fertőzöttségi szint fölött változnak lényegesen a szigorítások.
2021. március 25., 20:462021. március 25., 20:46
2021. március 25., 21:362021. március 25., 21:36
A főbb járványügyi szigorítások szerint
azokon a településeken, ahol az elmúlt 14 napban jegyzett új koronavírusos megbetegedések száma ezer lakosra vetítve meghaladja a 4-et, péntektől vasárnapig este 8 óra után érvénybe lép a kijárási tilalom, és a kereskedelmi egységek csak délután 6 óráig tarthatnak nyitva (enyhítés 3,5 ezrelék alatt);
ott pedig, ahol a fertőzöttségi arány felkúszik 7,5 ezrelék fölé, egész héten érvényes lesz az este 8 órai kijárási tilalom, illetve a délután 6 órai boltzár (enyhítés 7 ezrelék alatt).
Ami az edzőtermeket illeti, esetükben a település 4 ezrelékes incidenciája jelenti a zárórát, nyitni pedig legközelebb csak akkor lehet, ha 3,5 alá esik a fertőzöttségi mutató. Az intézkedés kizárólag a közösségi fitnesztermekre érvényes, a hivatásos sportolók által használt sporttermekre nem. A szigorítások most péntektől érvényesek, rögtön azután, hogy a szabályozás megjelenik a Hivatalos Közlönyben.
Nagyszombat éjszakáján, április 4-ére virradóan éjjel 2 óráig szabad a kijárás a nyugati kereszténység húsvétja, az éjféli feltámadási misék miatt. Raed Arafat, az országos vészhelyzeti bizottság vezetője szerint ez minden bizonnyal így lesz az ortodox húsvétkor, május 2-ára virradóan is, ám az nem esik a jelenlegi kormányrendelet hatálya alá, amely április 14-éig érvényes.

A kormány éjjel kettőig feloldotta a kijárási tilalmat nagyszombat éjszakáján – írja az Agerpres hírügynökség Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes csütörtöki közlésére hivatkozva.
A kormány képviselői kérdésre válaszolva hangsúlyozták, nem lesznek településelhagyási korlátozások. A korábban kezdődő kijárási tilalom esetén az este 8 után útra kelőknek ugyanúgy nyilatkozatot kell kitölteniük saját felelősségre, indoklással, mint eddig este 10 óra után.
Ismét emelkedni fog a vonatjegyek ára decemberben, négy hónappal a legutóbbi, nyáron bevezetett áremelés után. Az újabb áremelést az inflációval indokolják, és csaknem 10 százalékos lesz.
A Román Rendőrség szerdán országos akciókat hajt végre az ember- és gyermekkereskedelemre, gyermekpornográfiára, kábítószer-kereskedelemre és informatikai bűnözésre szakosodott szervezett bűnözői csoportok felszámolása érdekében.
Idegen drónt észleltek Románia légterében szerdára virradóan – jelentette be szerdán reggel a védelmi minisztérium. Az incidens következtében több vadászgépet küldtek fel, és Ro-Alert üzenetben riasztották a lakosságot.
Súlyos kutyatámadás történt Zetelaka határában, ahol egy juhnyáj őrző ebei rontottak rá egy tehénpásztorra. Az áldozat súlyos fejsérüléseket szenvedett, akit többórás műtétnek vetettek alá a székelyudvarhelyi kórházban.
Ludovic Orban szerint Nicușor Dan államfő kezdeményezte az elnöki tanácsadói tisztségből való felmentését, miután volt egy kisebb nézeteltérésük Orban egyik nyilatkozata miatt.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
7 hozzászólás