
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
A kormány éjjel kettőig feloldotta a kijárási tilalmat nagyszombat éjszakáján – írja az Agerpres hírügynökség Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes csütörtöki közlésére hivatkozva.
2021. március 25., 17:362021. március 25., 17:36
2021. március 25., 17:372021. március 25., 17:37
„Ma (csütörtökön – szerk. meg.) Florin Cîţu miniszterelnökkel, Raed Arafat államtitkárral és a kormány több tagjával közösen a Romániában elismert egyházak képviselőivel folytattunk megbeszélést a húsvéti ünnepek idejére életbe lépő járványügyi intézkedésekről. Mindannyian egyetértettünk abban, hogy
és ugyanígy járunk el a keleti egyházak húsvétjának esetében is” – írta Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Korábban Florin Cîţu miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben azt írta, megoldásokat keresnek arra, hogy a keresztények idén egészségügyileg biztonságos módon vehessenek részt a húsvéti templomi szertartásokon. Végül az a határozat született, hogy ennek érdekében
A kormányfő ugyanakkor felhívást intézett az egyeztetésen jelen lévő egyházi képviselőkhöz, hogy támogassák híveik körében a koronavírus elleni oltáskampányt. Florin Cîţu szerint szó esett a megbeszélésen a koronavírusban elhunyt személyek temetési szertartásával kapcsolatos szabályok módosításáról is, az új előírásokat az egyházi illetékesekkel közösen dolgozzák majd ki.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
Paul Thomas Anderson lett a legjobb rendező, és Egyik csata a másik után című filmje nyerte el a 98. Oscar-díjátadó gála fődíját is vasárnap este a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
szóljon hozzá!