
Képünk illusztráció
Fotó: Veress Nándor
Jóváhagyta pénteken az Európai Bizottság, hogy a román állam összesen 164 millió euróval (815,5 millió lejjel) támogassa az ukrajnai háború miatt hátrányos helyzetbe kerülő mezőgazdasági termelőket – derül ki az uniós testület közleményéből. A támogatási programot az állami támogatásokra vonatkozó ideiglenes válságkeret alapján hagyták jóvá.
2024. március 01., 18:192024. március 01., 18:19
2024. március 01., 18:222024. március 01., 18:22
A program keretében azok a mezőgazdasági termelők pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra, akinek veszélybe került a fizetőképességük az ukrajnai háború okozta mezőgazdasági piaci nehézségek miatt – írja az Agerpres.
A Bizottság a román támogatási program vizsgálata során arra jutott, hogy az intézkedés szükséges, megfelelő és arányos a román gazdaságban bekövetkezett komoly zavar megszüntetéséhez, illetve összhangban van az uniós alapszerződés 107. cikk (3) bekezdés c) pontjával és az ideiglenes válságkeretben meghatározott feltételekkel.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
szóljon hozzá!