Fancsali Attila

Fancsali Attila

Marosvásárhely: Komolyan? Mikor?

2012. július 24., 10:192012. július 24., 10:19

2012. július 24., 11:312012. július 24., 11:31

Meghűl, megáll, megalvad (ki-ki válassza, amelyiket akarja) a vér az emberben, amikor szétnéz az úgymond érdekképviseletünk háza táján. A marosvásárhelyieket csak úgy félreteszik. Nem szeretném védeni őket, de valaki nem gondolt arra, hogy talán nem a „pórnép”, hanem a csúcsvezetőség a hibás? Nem hoztak már túl sok hibás döntést? Nem érzik, mennyire fájdalmas azoknak, akik huszonkét éve folyamatosan a tulipánra szavaznak? Nem értik egyesek, hogy azok az idősek, akik kötelességtudatból (?!) a tulipán mellé ütik a pecsétet, már érzelmek nélkül, pusztán az alkotmány adta joguknál fogva szavaznak? Van, aki ezt nem érzi, nem akarja érezni.

Távol álljon tőlem, hogy a vásárhelyi szervezetet védjem. Még nincsenek magyar utcanevek, a tömegrendezvényeken általában románul köszöntik az egybegyűlteket. Ennek ellenére nem a helyi szervezet a hibás. Az ugyanis (sajnos?) megtartotta a tanácstagjai számát az önkormányzat képviselő-testületében. A fő felelős az, aki a körzeti elnökök szavával élve, az utóbbi jó néhány évben lenyomta a torkukon az esélytelen jelölteket. Igen, polgármesterjelöltekről van szó. Azzal, hogy két lufit elengedek, még nem lesz kampány, vagy ha három emberrel beszélek, nem lesz biztos a polgármesteri szék. Ahogyan a helyi önkormányzat képviselőinek, úgy a legutóbbi polgármesterjelöltnek, illetve minden egyes segítőjének le kellene mondania. Aki nem tesz semmit, arra semmi szükség...

Sajnálatos, hogy egyesek „egyedül maradtok–nincs esély–mi vagyunk a megoldás–csak mi” felfogása miatt nem egy, hanem több fiatal, tenni akaró személy kimaradt a helyi törvényhozásból. Erre érkezik a „felmentő sereg” és közli: jó munkát végeztetek, minden irredentát távol tartottatok, ezért leváltunk titeket! Kérdés, mikor volt utoljára Marosvásárhelyen az, aki elrendelte a „tisztogatást”? Mit jelent a tisztogatás? Ki és ami a legfontosabb: mikor képviseli majd valaki a marosvásárhelyieket? Mikor lesz a lakos az első, és a kormánypozíció a második?

Kérdezhetjük a marosvásárhelyiek által megválasztott szenátortól, illetve a két parlamenti képviselőtől, mikor lesz meleg víz? Elvégre azért pecsételtek a tulipán (nem a jelölt neve) mellé az emberek, hogy  képviseljék őket és segítsenek nekik. Vajon rászolgáltak a bizalomra? Huszonkét év után először meg kellene kérdezni őket, és meg is kellene hallgatni amit mondanak.

Megjelent  a Vásárhelyi Hírlap július 23-i számában

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezt olvasta?

Kozán István

Kozán István

A megyei tanács jogászai már nem teljesítenek jól?

Saját magának mond ellent vagy egyszerűen előremenekül Borboly Csaba? Esetében akár mindkettő igaz lehet. Nekünk azonban emlékeztetnünk kell a politikust arra, amiről ő ma már hallani sem akar.

Kozán István

Kozán István

Ideje

Munkaszüneti napok idejére is mindig két táborra oszlik az ország lakossága: azokra, akik szerint „végre”; és azokra, akik szerint „hát hogyne”.

Kozán István

Kozán István

Nyilván ezért is a média a hibás

Elhívták a sajtót egy olyan rendezvényre, amelyen három órán keresztül a pásztorkutyák és a turisták közötti békés megférés lehetőségeiről volt szó. Megoldást nem nagyon találtak a problémára, a médiát azonban jól megszidták.

Vendégszerző

Vendégszerző

Nyomtatott magyar szó, vaj, útlevél

Habár nem minden úgy alakult, ahogyan azt annak idején megálmodtuk, a változás kétségtelen.

Kozán István

Kozán István

Tapossák ki a mintát a szőnyegből!

Parlamenti választás után gratulálni kell a győztesnek – jelen esetben saját magunknak, erdélyi, székelyföldi magyaroknak –, és egyúttal érdemes némi következtetést is levonnunk. Csak ezek után szabad továbblépni.

Rédai Attila

Rédai Attila

Arctalanok bosszúja

Tévednénk, ha azt hinnénk, hogy Călin Georgescu üstökösszerű felbukkanása egyszerűen a TikTok algoritmusának számlájára írható.

Bálint István

Bálint István

Tizenötödik szülinapunkra

Tizenöt éves lett a Székelyhon. Szinte nincs az életnek olyan területe, ami ne változott volna meg radikálisan az elmúlt másfél évtizedben. Ez pedig az online médiafogyasztásra hatványozottan érvényes.