A számlák öt napon belüli kiegyenlítésére, vízóraakna készíttetésére és új mérőóra 15 napon belüli felszereltetésére szólítja fel Felsőboldogfalva vízfogyasztóit a község polgármesteri hivatala – derül ki egy lakossági panaszból. A település önkormányzatától kapott ígéret szerint a napokban reagálnak a panaszra.
2011. július 25., 17:462011. július 25., 17:46
2011. július 27., 11:592011. július 27., 11:59
Vízhálózat-bővítés Felsőboldogfalván
„Ezennel hivatalosan felhívjuk figyelmét, hogy szíveskedjék 5 napon belül kifizetni az elhasznált víz ellenértékét a Polgármesteri Hivatal pénztárában. Továbbá készíttessen a telekhatárán belül 1 (egy) méterre vízóraaknát, és a Hivatal által delegált szakcéggel szereltessen fel új vízórát az aknába 15 napon belül. Amennyiben nem tesz eleget a fentieknek, az adott határidőn belül a 241/2006-os vízszolgáltatási törvény 228-as szakasza értelmében megszüntetjük a vízszolgáltatást, levágatjuk a vezetéket” – áll a hivatali felszólításban, amelyet Sándor József polgármester és Bartus Csilla titkár ír alá.
A panasz
„A törvény nem öt, hanem 30 napot biztosít a kifizetésre (L. 241/2006 – 30. sz., 4. bekezdés). Törvénytelen az is, hogy a szolgáltató nem küld számlát és hiába akarjuk a szerződésben megkötött köbméterenkénti 3 lejes árat fizetni, az órákat leolvasó személy csak akkor hajlandó a fogyasztás ellenértékét átvenni, ha 4 lejt fizetünk köbméterenként, ezzel is okolható a fogyasztók 3–4 hónapos elmaradása. A törvény, melyre a „levágással” kapcsolatosan utalnak (241/2006) nem tartalmaz 228, csupán 46 szakaszt! E törvény 32. sz. (2) bekezdés „a” alpontja alapján a szolgáltató csak érvényes szerződés alapján végezhet szolgáltatást, és ugyanezen alpont alapján köteles betartani is az ebben foglaltakat. Ami a vízóraaknát, a Hivatal által delegált vízvezeték-szerelő szakcéget (melyik ez a cég?) és az új vízóra 15 napon belüli felszerelését illeti, szintén csak a 32 sz. értelmében a törvény kötelezi a szolgáltatót, hogy a határvonalig lefektetett vezetéket lássa el megfelelő mérőműszerrel, ezt ellátva biztonsági zárral, így kizárva a visszaélés lehetőségét. A fogyasztó által korábban felszereltetett mérőműszer árát, a munkálatok értékét köteles megtéríteni a hivatal által jóváhagyott költségvetésből. Tehát az órát szintén a szolgáltató kell biztosítsa. Ugyancsak e törvény 3. sz. „i” pontja alapján a szolgáltató tulajdonát képezi a vezeték, a telekhatárba épített akna, ebbe elhelyezett csap és óra, függetlenül, hogy ki állta a költségeket, tehát szintén a 3. sz. „v” pontja alapján a szolgáltató által felszerelt és tulajdonát is képező utolsó elem az óra, a vízfolyás irányát követve. A költségek további hányada a fogyasztót illeti. Tisztelt alpolgármester, nem volt célom kioktatni, elemezni az Ön képességeit ezen poszt betöltésére, de miután a polgármester jelenléteben megtagadta a három lej/m3 vízdíj átvételét, így a sajtón keresztül közlöm, hogy van aknám – egy méterre a határtól –, van szabványnak megfelelő vízórám, melyet bármikor ellenőrizhetnek, kicserélhetnek, de nem úgy, ahogy Önök kérték, hogy vegyek én egy új órát 250 lejért” – írja levelében Biró Sándor felsőboldogfalvi fogyasztó.
A válasz
Olvasónk érdeklődik még a víz- és gázbekötésre begyűjtött összegek sorsáról (víz kb. 95 személy, gáz kb. 43 személy – 425 $/bekötés), mondván, hogy ez az összeg azokat a lakosokat illeti, akik kezdettől fogva fizették a víz- és gázhálózat kiépítését. „Utólag szereztem tudomást, hogy közpénzekből fizették ki az Aqua Nova felé a tartozást (ami szolgálati hanyagság miatt keletkezett), ilyen kifizetés nem volt előirányozva és jóváhagyva az idei költségvetésben, tehát újra a törvénytelen utat választották. Ajánljuk az esetet a megyei számvevőszék figyelmébe! Felhívnám a figyelmet a tisztelt polgármesteri hivatal másik mulasztására is, mert a 241/2006-os törvény 32(2)/g szakasza értelmében két éven belül kötelesek lettek volna a vízmérő órák felszerelésére, a törvény életbelépésétől számítva két éven belül. Ez a törvény viszont 2007. március 21-én lépett életbe, tehát 2009. március 21-én lejárt a két év határidő. És akkor hogyan tovább?” – áll még olvasónk levelében.
A panaszt eljuttattuk a felsőboldogfalvi önkormányhoz is, ahonnan ígéretet kaptunk: egy-két napon belül reagálnak az itt leírtakra.
Az esőzések miatt szerdától több napra leállították a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatokat a parajdi sóbányánál – közölte Hargita megye prefektusa.
Előbb az étkező turistákat kergette el a tányérok mellől, majd a kiérkező hatóságokra is rárontott az a fiatal medve, amelyet szerdán délben kénytelenek voltak kilőni a vadászok egy zeteváraljai panzió udvarán.
Jövőre elkezdődhet a Harvíz Rt. vízhálózattal kapcsolatos udvarhelyszéki nagyberuházása, több mint 40 millió lejre növeli a város az EU-s beruházások önrészének biztosítására szánt hitelvonalát – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők ülésén.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
szóljon hozzá!