Fotó: Jancsó László
Cserefából készült ízléses, szépen megmunkált falutáblákat állítottak Szépvíz község három településének határába. A kétnyelvű táblákon rovásírással is feltüntették a települések magyar megnevezését.
2011. augusztus 17., 16:372011. augusztus 17., 16:37
2011. augusztus 17., 20:392011. augusztus 17., 20:39
Összesen nyolc, fából készült falutáblát állítottak fel szerdán Szépvíz község településeinek ki- és bejáratainál: Csíkszentmiklóson, Szépvízen hármat-hármat, Borzsovában pedig kettőt. Ferencz Tibor polgármester elmondta: a nagy infrastrukturális beruházások nagyjából megvalósultak, így most a kisebb, környezetet szépítő dolgokat is tudják rendezni. A terveket Bogos Ernő műépítész készítette, a kivitelezést pedig helyi szakemberek végezték el György Sándor asztalosmester vezetésével – tájékoztatott az elöljáró. „Fontosnak tartom, hogy aprópénzért szépítgessük a környezetünket, jeleket hagyva, hogy lakhatóbbá és élhetőbbé váljon a hely, ahol élünk, amit be kell laknunk, mert ha nem, akkor más fogja belakni azt” - fogalmazott a polgármester.
A falutáblák a székely nemzeti jelképek mellett tartalmazzák a településneveket magyarul, románul latin betűs írással, valamint rovásírással is fel vannak tüntetve a falvak nevei. A polgármester elmondása szerint nem került sokba a beruházás, viszont fontos a környezetünk szépítése, ugyanis a hivatalos táblák – bár kétnyelvűek – el vannak hanyagolva, nem mutatnak a legszebben.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!