Vasárnap szervezték meg a már hagyományosnak számító tűzoltó versenyt Csíkszentdomokoson, ahol az országos megmérettetéseknek megfelelő versenyszámokban mérték össze ügyességüket a csíkszentdomokosi, csíkszenttamási, szárhegyi, alfalvi, borzonti, újfalvi és csomafalvi csapatok. Minden versenyszám keretében külön rangsoroltak.
2011. szeptember 19., 19:082011. szeptember 19., 19:08
2011. szeptember 20., 14:512011. szeptember 20., 14:51
Csíki Jenő, csomafalvi tűzoltó számolt be a Domokoson elért eredményekről. Elmondta, az egyéni számban – ahol minden csapatból két versenyző vesz részt – huszonhat és fél másodperccel elsők lettek, a második helyet Domokos és Szenttamás foglalta el. A második próbatétel négyszer száz méteres staféta volt, ami során különböző akadályokkal is meg kellett küzdeniük a versenyzőknek. Ebben Domokos csapata lett az első, Csomafalva követte a második helyen, a harmadik helyet Alfalu és Szárhegy tűzoltói közösen foglalták el. A harmadik versenyszám a szerelési gyakorlat volt – amiben hét ember vett részt minden csapatból –, az első helyezést 36 másodperccel Csomafalva kapta, második helyre Domokos került 37 másodperccel, a harmadikra Újfalu és Alfalu 38 másodperccel. Az összetettben a domokosi csapat lett az első, két másodperccel megelőzve a csomafalviakat.
A csomafalvi önkéntes tűzoltó csapat 12 tagja ment el versenyezni Domokosra, tízen itthon maradtak, hogy továbbra is biztosítsák a falu védelmét a tűz ellen. „Az ilyen versenyeknek nagy a gyakorlati hasznuk, sokat tanulunk egymástól”– tudtuk meg Csíki Jenőtől. Hozzátette, megközelítőleg öt éve kezdték el intenzívebben az említett versenyek szervezését, manapság már szinte minden községben megrendezik. A csomafalvi tűzoltók utazási költségeit a helyi polgármesteri hivatal biztosította, a többi költséget a vendégül látó falu állta.
A több versenyszámon szerzett első, második helyezést a tűzoltók vasárnap délután a Székely Kultúra Napja rendezvényeivel együtt ünnepelték a csomafalvi borvízfürdőnél.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.
Immár 18. alkalommal szervezik meg a Gyergyóvidéki Ifjúsági Néptánctalálkozót Gyergyóremeteén. Május 11-én, vasárnap népzenétől lesz hangos a Balás Gábor Művelődési ház és környéke.
Folytatódik a gyergyócsomafalvi közúti infrastruktúra-fejlesztés: javában zajlik a Loki turisztikai övezethez vezető községi út modernizálása. A határidő augusztus, de várhatóan hamarabb lezárul a beruházás.
Mi történik, ha hibázunk? Hogyan kerülhetjük el a bajt? Mit tegyünk, ha mégis gyanúsítással, vagy rendőri intézkedéssel találkozunk? – ilyen kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődő fiatalok pénteken Dr. Budai István gyergyószentmiklósi előadásán.
Rendhagyó irodalomórára hívják az érdeklődőket szombaton a gyergyóremetei Balás Gábor Művelődési Házba.
szóljon hozzá!