Tizenöt éves lett a Székelyhon. Szinte nincs az életnek olyan területe, ami ne változott volna meg radikálisan az elmúlt másfél évtizedben. Ez pedig az online médiafogyasztásra hatványozottan érvényes.
A Székely Nemzeti Múzeumban az alapító, Csereyné Zathurecky Emilia tiszteletére nyílt kiállítás Újjászületünk! – Csereyné 200 címmel hétfőn. Mint elhangzott: Zathureczky Emília most boldog lehet odafönt, hiszen ez az egyetlen „gyermeke”, aki túlélte őt.
Nehezíti a munkájukat és plusz feladatokat ró a háziorvosokra a folyton akadozó elektronikus egészségügyi kártyák rendszere (SIUI). Hosszútávon az új személyigazolványokba beépített egészségügyi kártya jelenthet részmegoldást.
Fiatal medvét ütött el hétfő reggel egy autós a háromszéki Csernáton közelében. Az elpusztult állatot az égetőbe szállíttatta az illetékes hatóság.
Az alapító Csereyné Zathureczky Emília életét, munkásságát, a közel 150 éves múzeum legrégebbi nívós tárgyait mutatja be a november 11-én 18 órakor az intézmény Bartók Béla-termében Újjászületünk! Csereyné – 200 címmel megnyíló új alapkiállítás.
November 11-15-e között a román hadsereg szárazföldi alakulatainak és a NATO romániai egységeinek partnerségével taktikai hadgyakorlatokorlatokat tartanak a sepsiszentgyörgyi lőtéren.
Nemcsak románból, hanem magyar nyelv és irodalomból is számíthatnak változásokra a jövőben érettségiző diákok. Erre azért volt szükség, mert a végzősök már új tanterv szerint tanultak magyarból is. Szaktanárral néztük át az érettségitételeket.
Már meg sem lepődünk azon, hogy ismét Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja.
Gidófalva községnek a nyári önkormányzati választások nyomán új polgármestere van, Porzsolt Levente október végén esett kenyérbe. Az elődjétől megörökölt négy nagy projekt mellett saját kezdeményezésekkel vág neki négyéves mandátumának.
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat alárendeltségében működő Rekreatív Rt.-hez egyre több szabadidős létesítmény tartozik. A nyári szezon zárása kapcsán Bodor Loránd igazgatótól érdeklődtünk a tapasztalatokról.
A békéscsabai kolbászfesztivál amolyan „előszobájául” szolgál a szombaton Zabolán megszervezett 19. Székelyföldi Kolbászparádé.

A Zúgóként is ismert gyimesi Jávárdi-vízesés eddig ismert formájában megszűnt létezni.
Ha tehetné, a versenyszférában dolgozna a romániai lakosság számottevő többsége, nagy az eltérés viszont az elvárt és a munkáltató által felajánlott bérek között. A Z generáció térnyerése mindenesetre új kihívások elé állítja a munkaerőpiacot.
Kisnyugdíjasok, minimálbérért dolgozók kisebb adományaiból, nagy cégek több tízezres felajánlásaiból sikerült 600 háromszéki gyermek délutáni étkeztetését biztosítani a Diakónia Alapítványnak – de továbbra is szükség van minden lejre.
Átadták a kivitelezőnek a héten a sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskola régi épületének egyik szárnyát teljes felújításra, ehhez pedig 15 elemi osztályt kellett áthelyezni – tulajdonképpen a szélrózsa minden irányába szétszórni.
A Székelyföldi Kolbászparádé 19. kiadását tartják szombaton 10 órától. A gasztronómiai eseménynek immáron második alkalommal ad otthont a zabolai Mikes-birtok.
Nagyon jó módszernek bizonyul a románnyelv-tanulás első szakaszában a Total Phisycal Response-módszer, ami azt jelenti, hogy teljes fizikai lényünkkel reagálunk – vallja Sütő Edith óvónő, aki könyvet is írt a magyar óvodások románnyelv-tanításáról.
Kettős kiállításnak ad helyet a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház emeleti díszterme. Szerda este nyílt meg Sárosi Csaba és Vetró András helyi képzőművészek közös tárlata.
Tizennégy személytől ujjlenyomatot vettek, és le is fényképezték őket csütörtökön délelőtt Oltszemen, ahol a Kovászna megyei rendőrök razziáztak.