
Zsigmond József az RMDSZ képviseletében, Tüzes Csilla és Cseke Ágnes táncoktatók
Fotó: RMDSZ Háromszék Területi Szervezet/Facebook
Kicsivel több mint százan vettek részt a háromszéki RMDSZ által életre hívott senior táncklub első óráján, ami azt jelenti, valós igényt fedett le a kezdeményezés: a mozgás és a közösség egyaránt létfontosságú az időseknek.
2025. március 18., 18:522025. március 18., 18:52
2025. március 18., 18:542025. március 18., 18:54
A senior táncklub első órája kedden délelőtt volt a Park Hotel és Vendéglő egyik földszinti termében, ahol a szervezők meglepődve és örömmel szembesültek az óriási létszámmal. Volt, aki most még csak nézelődni jött: törött karral, műtött lábbal is nyitottak voltak arra, hogy megismerkedjenek a tevékenységgel, az oktatókkal, de a legtöbben készen álltak aktívan is részt venni a közös tevékenységen.
„Ide nem kell előzetes tánctudás” – fogalmazott Cseke Ágnes. A mozgásnak, a táncnak köztudottan terápiás hatása van, a demencia megelőzésében is van szerepe, de
– tette hozzá. Tekintettel a magas létszámra, több csoportban foglalkoztak a résztvevőkkel, s miután jobban megismerik őket – kik azok, akik jobban szeretnek mozogni, és kik azok, akik kevésbé – ennek függvényében osztják majd két csoportba.
Többen jöttek a többiekkel, az oktatókkal és a tánccal ismerkedni
Fotó: RMDSZ Háromszék Területi Szervezet/Facebook
A jelentkezést egyelőre lezárták a szervezők, viszont az Erdélyi Kárpát-Egyesülettel partnerségben könnyebb, ún.„vitamintúrákat” is szerveznek majd e célcsoportnak.
Jó hangulat uralkodott, a visszajelzések rendkívül jók
Fotó: RMDSZ Háromszék Területi Szervezet/Facebook
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!