A nem működő vízórákat kicserélik, a működőket bevizsgálják és hitelesítik. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Megtalálták az építés során történt hibákat és kijavították, így most már eljut a befogott víz az új gyergyószentmiklósi vízházhoz. A Békényen található gyűjtőtó kapacitása is megnőtt kitakarítás után. Mindeközben nekikezdtek a közhálózaton a mérőműszerek cseréjének.
2022. október 06., 11:192022. október 06., 11:19
2022. október 06., 13:542022. október 06., 13:54
Lényeges előrelépés történt az évek óta átadásra váró új vízmű beindítása felé. Mint kiderült,
– ismertette Zólya László, a gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK) igazgatója, hozzátéve, hogy a vizet így beengedhették a hálózatba. Most következik az a folyamat, amikor a hálózatot végigvizsgálják, és ahol szivárgást tapasztalnak ezeket kijavítják. Az igazgató szerint az ősz folyamán már teljes kapacitással működhet a közmű ezen része.
„Elmondhatjuk, hogy felkészültünk a télre” – fogalmazott a megvalósítás kapcsán Zólya.
A közhálózaton létező, (a szolgáltatóhoz tartozó) vízórák többsége régi, sok ilyennek lejárt a metrológiai vizsgálatának az érvényessége (ez az érvényesség hét évre szól).
Elsőként azokat cserélték le, amelyekről már bebizonyosodott, hogy nem működnek, nem mérik a rajtuk átfolyó vízmennyiséget. A működőket pedig metrológiai laborba küldik, ahol ezek bevizsgálása megtörténik.
Eddig voltak esetek, hogy egyes fogyasztók azt mondhatták, hogy a náluk jelentkező többletfogyasztás oka, hogy nem mér jól az óra. Erre a mérőműszer bevizsgálása után már nem lehet hivatkozni – ismertette az igazgató.
Ez adódhat abból, hogy valaki nem engedi be a lakásába a leolvasót, vagy nem jelenti le a konyhában, fürdőszobában található saját vízórájának az állását. Vagy lehet, hogy valahol csepeg a csap, folyik a vécé, ami által egy idő után több köbméternyi vízveszteség is keletkezhet, amit a belső vízóra nem mér meg.
Könnyebb volna ezeket a helyzeteket tisztázni, ha lennének működő lakószövetségek, de Gyergyószentmiklóson nincsenek ilyenek.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
szóljon hozzá!