Nem ajánlott visszahívni az ismeretlen külföldi számokat
Fotó: Gecse Noémi
Csalás áldozataivá válhatnak azok, akik visszahívják az őket megcsengető ismeretlen külföldi telefonszámokat. Akik azt gyanítják, hogy telefonos csalók áldozata lettek, a rendőrségen jelezhetik az esetet.
2018. november 02., 15:402018. november 02., 15:40
Az utóbbi napokban ismét jelentkeztek a telefonos csalók, akik külföldi országok hívószámairól csengetik meg a gyanútlan telefontulajdonost, és próbálják rábírni, hogy visszahívja őket. Albániai (előhívószám: +355), burundi (+257), malawi (+265), marokkói (+212), nigériai (+234), tunéziai (+216), fehéroroszországi (+375), pakisztáni ( +92) és észtországi (+372) telefonszámokról érkeznek a gyanús hívások, akár naponta többször.
Egyik marosvásárhelyi olvasónk arról számolt be, hogy számára ismeretlen előhívószámmal kezdődő telefonszámról tárcsázták. Első alkalommal nem volt nála a telefon, így nem vette fel, másodszor azonban épp keze ügyében volt: idegen nyelven beszéltek a vonal túlsó oldalán, aztán megszakították a beszélgetést. Amikor rákerestek a hívószámra és az valamelyik afrikai országból való volt, akkor kezdtek gyanakodni, hogy esetleg csalásról van szó.
Egy másik olvasónk arról tájékoztatott, hogy
Voltak olyanok is, akik kíváncsiságból visszahívták a számot, de ismeretlen személy vette fel, és furcsa idegen nyelven (nem angolul) beszélt. Egyelőre nem tudni, hogy a hívás fogadása vagy a visszahívás többletköltséggel jár-e. Hasonló esetekről idén tavasszal is beszámolt az országos és helyi sajtó, akkor az Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) közleményt is kiadott, amelyben felhívta a lakosság figyelmét, hogy ne hívják vissza az ismeretlen külföldi telefonszámokat, mert csalás áldozataivá válhatnak. Akkor azok, akik visszahívták az ismeretlen külföldi számokat, egység nélkül maradtak (feltöltőkártya esetén) vagy többletköltséggel kellett számolniuk (bérletes szolgáltatás esetén).
Az ANCOM azt javasolta az érintetteknek, hogy amennyiben sejtik vagy tudják, hogy telefonos csalók áldozataivá váltak, mindenképpen jelentsék ezt a rendőrségen, hiszen csak ők hivatottak az ilyen esetekben vizsgálódni. Érdeklődésünkre a Maros megyei rendőség sajtószóvivője, Andreea Pop elmondta, hogy
Az illetékes azt nem tudta megmondani, hogy mostanáig érkezett-e már ilyen jellegű panasz a rendőrségre.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Az alkotmánybíróság ügyvivő elnöke csütörtökön pontosítani kívánta, hogy a mandátuma végéhez közeledő három alkotmánybíró egyike sem kért vagy kapott semmilyen juttatást.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat a Maros megyei Libánfalva térségében, ahol egy személygépkocsi lesodródott az úttestről. A balesetben egy személy megsérült.
Közvitára bocsátotta csütörtökön a honlapján a pénzügyminisztérium az idei deficitcsökkentő intézkedések első csomagját tartalmazó törvénytervezetet.
A Transzfogarasi úton történt tragikus medvetámadás ismét ráirányította a figyelmet Románia súlyos természetvédelmi problémájára: a barnamedve-állomány drámai túlszaporodására.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
szóljon hozzá!