A miniszter szerint legtöbb két héten belül elkezdődik a kifizetési szerződések aláírása. Illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Több mint 19 ezer üzleti tervet – ezek 70 százalékát az utolsó öt nap alatt – nyújtottak be a romániai Start-Up Nation programba. A következő kiírást 2018-ban tartják – írja az Agerpres hírügynökség Ilan Laufer üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős miniszter hétfői nyilatkozatára hivatkozva.
2017. július 17., 16:002017. július 17., 16:00
2017. július 17., 16:012017. július 17., 16:01
„Először is köszönöm azoknak, aki segítettek működőképes állapotban tartani az országos adóhatóság (ANAF) rendszerét, hiszen volt, hogy egyszerre 7000 felhasználó csatlakozott a hálózatra. Összesen 19 296 üzleti tervet regisztráltak, ezek 70 százalékát az utolsó öt napon, 34 százalékát pedig június 14-én, az utolsó napon” – mondta el Laufer. A projektek közül 2926-ot Bukarestből, 2289-et pedig Kolozsvárról nyújtottak be.
– hangoztatta Laufer.
A hétfőn ismertetett adatok szerint a 19 296 pályázatból 3983 a maximális 100 pontot, 4566 pályázat 95 pontot, további 104 üzleti terv pedig 90 pontot kapott. A miniszter szerint legtöbb két héten belül elkezdődik a kifizetési szerződések aláírása.
ami által legalább 20 956 munkahelynek kellene létrejönnie. A következő kiírásra 2018-ban kerül sor.
A miniszter Facebook-bejegyzése szerint a pályázati határidő utolsó öt percében 216 projektet regisztráltak, azaz csaknem egyet másodpercenként.
„Az utolsó egy órában, 19 és 20 óra között 1403 üzleti tervet regisztráltak, azaz percenként átlagosan 23-at, és az informatikai rendszer kifogástalanul működött! Az a legfontosabb, hogy a pályázók mintegy 60 százaléka 35 év alatti fiatal, akiknek a Start-Up Nation program megvalósíthatja álmait” – írta a miniszter a Facebookon.
A Start-Up Nation program idén 1,7 milliárd lejes költségvetéssel indult, egy cég legtöbb 200 ezer lejes támogatást kaphat.
Petíciót kezdeményezett magyar és román nyelven az Erdélyi Magyar Szövetség marosvásárhelyi szervezete, amelyben azt kéri a városvezetéstől és a képviselő-testülettől, hogy gondolják át a főtér, valamint a Tudor–November 7. útszakasz felújítását.
Az Unext Romania, a lengyel Unilink csoport tagja, segítette a bolgár Dallbogg Life and Health Inc. biztosítót a román kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) piacra való belépésében, az európai útlevél alapján.
A Román Postának nem prioritása a postahivatalok bezárása, de veszteséges működésük alapos vitát igénylő, komoly téma – tájékoztatott kedden este az állami vállalat.
Önként jelentkezett kedden este a rendőrségen az a sofőr, aki jelentős anyagi károkat okozott Marosvásárhely egyik utcájában, majd elhagyta a helyszínt.
Kezdetét vette Székelyudvarhelyen a két éve elindított erdőtelepítés folytatásaként zajló facsemete-ültetés a Bükkfatetőn – közölte Facebook-oldalán a polgármesteri hivatal.
Huszonöt százalékkal emelték a fuvardíj árát a csíkszeredai taxitársaságok november közepétől: a korábbi, kilométerenkénti 3,99 lej nappali fuvardíj helyett egy lejjel többet, 4,99 lejt kell fizetniük a szolgáltatást igénybe vevőknek.
„Az erdélyi magyar közösségnek olyan képviseletre van szüksége, amely érti és képviseli igényeit és problémáit” – hangsúlyozza Hajdu Gábor, az RMDSZ csíkszéki parlamenti képviselőjelöltje.
Idén is lesz Katalin-bál Csíkszeredában, a jótékonysági rendezvény fókuszában ez alkalommal a gyermekmentő szolgálat, a művészetis diákok és a kritikus állapotú betegek állnak – derül ki a szervezők szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményéből.
Noha tegnap még arról írtunk, hogy Székelyföld-szerte Csíkban volt legenyhébb a hajnal, ma már helyreállt a világ rendje: nemcsak Székelyföldön, hanem az egész országban Csíkszeredában volt a leghidegebb szerdára virradóan.
Az örmények Erdélybe településére emlékeztető információs táblákat helyez ki az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége november 28-án Gyimesbükkön. Az ünnepélyes táblaavatást egy kulturális műsor is kíséri majd.
szóljon hozzá!