Fotó: Veres Nándor
Elkészültek a földmunkák a csíkszeredai buszpályaudvaron, az összes vezetékrendszert a felszín alá helyezték, és tart a beállóhelyek alapozása. A belső korszerűsítés is elkezdődött, ezt a tél folyamán is lehet folytatni.
2022. december 10., 12:042022. december 10., 12:04
2022. december 10., 12:142022. december 10., 12:14
Nyáron kezdtek ásni a felújítás alatt álló csíkszeredai buszpályaudvaron, azóta a korábbi burkolat eltávolítása után jelentős földmunkákat végzett a kivitelező:
Ez már többnyire befejeződött – tájékoztatott érdeklődésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint a talajrétegek alapozáshoz szükséges tömörítése is megtörtént, és egy kisebb területen a kialakítandó beállóhelyek fémszerkezetét is felszerelték.
– tette hozzá.
Fotó: Veres Nándor
Az elöljáró arra is kitért, hogy jelenleg, amíg a napi átlaghőmérséklet nem süllyed mínusz 5 Celsius-fok alá, a szabadtéri munkálatokat is lehet folytatni, ha az idő lehűl, akkor a belső átalakítással dolgoznak majd – ehhez megtették a szükséges előkészületeket. Bors Béla úgy értékelte, hogy
Fotó: Veres Nándor
A távolsági autóbusz-állomás ténylegesen pályaudvarrá alakul, mivel ott nem állomásozhatnak majd a távolsági buszjáratokat üzemeltető cégek járművei.
Fotó: Veres Nándor
A munkálatok során két részre osztják a pályaudvar területét, az egyik a városi buszjáratok számára lesz fenntartva, és ott lesz ezek végállomása is. A másik részen a távolsági autóbuszok a Brassói útról térhetnek be a kijelölt beállóhelyekre, ahol az utasok leszállnak, kissé távolabb, az indulási oldalon pedig az utasfelvétel történik.
A nemzetközi buszjáratok járművei számára külön helyet biztosítanak, és lesz egy tranzitzóna is, ahová a városon csak áthaladó távolsági buszok állhatnak be. A munkálatok költsége meghaladja a 9 millió lejt.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!