
A színház bejáratához viheti bárki a fölösleges téli kabátját
Fotó: Haáz Vince
Ha fázol vegyél el egy ruhadarabot, ha segíteni akarsz, tegyél ide egyet! – áll a Divers Egyesület felhívásában, amely a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházzal és az Alpha Transilvana Alapítvánnyal közösen egy héten keresztül a Szabad fogas jótékonysági akcióra hívja azokat, akiknek fölöslegben van egy meleg télikabátjuk, téli lábbelijük, vagy kesztyűjük, sapkájuk, sáljuk, illetve azokat, akiknek mindez hiányzik.
2021. január 18., 13:562021. január 18., 13:56
2021. január 18., 15:352021. január 18., 15:35
Hétfőn délben 12-kor rakták fel az első kabátokat a vállfákra, helyezték ki a dobozokba a kesztyűket, sapkákat, valamint bakancsokat, csizmákat, majd érkezett egy következő „rakomány”, és máris szállingóztak azok is, akiknek éppen egy meleg holmira van szükségük, de anyagi lehetőségeik nem engedik meg, hogy boltban megvásárolják azokat.
Meleg dzsekire, kesztyűre van leginkább szükség ezekben a hideg időkben
Fotó: Haáz Vince
„Nem csak hajléktalanok lehetnek rászorulók, de azok is, akik nem vallják be, hogy a létminimum alatt tengődnek” – mondta a Székelyhonnak Koreck Mária. A Divers Egyesület elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy sok olyan család él Marosvásárhelyen, akiknek nem telik meleg télikabátra, vagy bakancsra. Ezért is fontos, hogy
Fotó: Haáz Vince
Évekkel ezelőtt egymást követően többször is kezdeményezett a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, illetve néhány civil szervezet hasonló akciót. Akkor is az volt, most is ugyanaz a cél: segíteni a szerényebb életkörülmények között élő embertársainkon.
A hétfőn délben indított Szabad fogas akcióról Koreck Mária elmondta, egy héten keresztül naponta déli 12 és délután 4 óra között lehet a kabátot, bakancsot, csizmát, sapkát, sálat, kesztyűt, pulóvert kitenni a színház főbejáratánál elhelyezett vállfákra, vagy dobozokba, illetve ugyanonnan választani.
Fotó: Haáz Vince
Ahogy a kezdeményező lapunkkal megosztotta, minden nap lesz egy-egy önkéntes, aki felügyeli, hogy mindig rend legyen a ruhák és cipők között, hogy jól áttekinthető legyen mindaz, amiből választhatnak a rászorulók.
November első napjaiban országszerte melegebb lesz, mint ilyenkor általában, keddtől azonban lehűlés várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből.
Tiltakozó levelet intézett Ilie Bolojan miniszterelnökhöz és Cătălin Predoiu belügyminiszterhez több civil szervezet, miután a csendőrség megbírságolta a bukaresti Colectiv-megemlékezés egyik szervezőjét.
Felborult egy bevetésre siető tűzoltóautó péntek este a Craiova és Pitești közötti gyorsforgalmi úton. Öt tűzoltó kórházba került.
Egyenesen apokalipszisről beszél a brit sajtó a Z generáció munkaerőpiaci esélyei kapcsán, miután úgy látják, egyre több munkáltató „spórol” a belépő szintű állásokkal, inkább a mesterséges intelligencia (MI/AI) alkalmazásába fekteti a pénzt.
Naponta több mint tizenötezer gépkocsi hajt át a Marosszentgyörgy – Szászrégen útszakaszon, és a lakók egyre elégedetlenebbek. A metropolisz övezet egyesület egy gyorsforgalmi út megépítését tervezi, egy előtanulmányt készített erről.
Az internetes csalások újabb módozatára figyelmeztetett pénteken a Facebook-oldalán az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Nyilvánosságra került egy fedélzeti kamerás felvétel, amely egy nagyváradi körforgalomban történt balesetet rögzített.
Bukarest ötödik kerületi bírósága pénteken elrendelte a Rahova lakótelepi tömbházrobbanás ügyében két nappal korábban őrizetbe vett három gyanúsított 30 napos előzetes letartóztatását.
Gyermekkereskedelem miatt indult eljárás egy Gorj megyei pár ellen, miután a gyanú szerint háromhetes csecsemőjüket 7000 euróért eladták egy férfinak. A pénzből állítólag egy autót vettek.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion személyi védelmet kér a Kormányőrségtől (SPP) saját maga, családja és a párt vezetősége számára.
szóljon hozzá!