Ott, ahol három ezrelék alatti a fertőzöttség. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A tantestületi átoltottságtól függetlenül jelenléti oktatással folytatódhat a tanítás hétfőtől a három ezrelék alatti fertőzöttségi rátájú településeken – jelentette be csütörtök este a tanügyminiszter.
2021. november 18., 19:202021. november 18., 19:20
2021. november 18., 19:272021. november 18., 19:27
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter legújabb bejelentése szerint
Az ügyvivő tanügyminiszter csütörtök este jelentette be, hogy készül az országos vészhelyzeti bizottság határozata, amelynek értelmében oktatási és egészségügyi minisztérium felhatalmazást kap majd annak a közös rendeletnek a megváltoztatására, amely kimondja, hogy a jelenléti oktatás csupán azokban az iskolákban és óvodákban folyhat, amelyekben a személyzet átoltottsági aránya meghaladja a hatvan százalékot.
A szaktárcavezető bejelentése szerint – akárcsak az eddigiekben – ebben az esetben is a pénteken közzétett fertőzöttségi mutatók alapján határozzák meg, hogy hol milyen formában folytatódhat az oktatás a tanintézetekben.
A hivatalos tájékoztatás szerint csütörtökön 1724 olyan települést jegyeztek országszerte, ahol a határérték alatti az incidencia.
Kiindulópontnak, hogy péntekig legyen mit számolgatni, itt van a települések jelenlegi fertőzöttségi listája.
Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján.
Ha a vakációs időszakra is levonják a tanügyi bérekből a társadalombiztosítási hozzájárulásokat, akkor a vakáció idejére is jár az oktatásban dolgozóknak az ételjegy – erre hivatkozva indított sikeres pereket az állam ellen a tanügyi szakszervezet.
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
2 hozzászólás