
Ami óriási, az lenyűgöző, és ha a saját alkotását látja ilyennek egy gyermek, az hatalmas öröm
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
2024. november 17., 13:432024. november 17., 13:43
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szervezésében negyedik kiadásához érkezett az épületfestés, amely révén igazi karácsonyváró közösségi élményt nyújtanának.
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat idén is felkéri a város óvodásait és iskolásait, hogy engedjék szabadon képzeletüket, és az épület homlokzatáról készített rajzlapra készítsék el alkotásaikat, lehetőleg grafit- és színes ceruzával, illetve filccel. A zsírkréta és a vízfesték használata kevésbé javasolt, mert a digitalizálásnál nem érvényesülnek a színek.
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
A rajzlapokat a Polgármesteri Hivatal Városimázs Irodájának munkatársai személyesen juttatják el az összes tanügyi intézménybe november 15. és 18. között, az elkészült alkotásokat december 2-ig várják vissza.
A rajzokat egy szakmai zsűri értékeli majd, a legötletesebbeket díjazni fogják különböző kategóriákban. A díjátadó ünnepséget december 20-án 18 órától tartják a Karácsonyi vásár kőszínpadán.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
szóljon hozzá!