Archív
A román parlament épülete előtt gyűltek össze a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) képviselői az egységes bértörvény tervezete ellen tiltakozva.
2017. május 31., 14:462017. május 31., 14:46
Amennyiben a kormánykoalíció nem módosít a tanügyi alkalmazottak bérein, jövő héten szavazást tartanak annak eldöntésére, hogy június 12-én bezárják-e az iskolákat – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek a Dolj megyei szakszervezeti szövetség elnöke. Constantin Rada szerint az új bértörvény az utolsó kategóriába sorolja a tanügyet, ezért
Constantin Rada azt is elmondta, hogy a FSLI nem kapott engedélyt a parlament előtti tüntetésre a bukaresti polgármesteri hivataltól, noha időben kérelmezte azt.
A szakszervezeti vezető kifejtette, jelenleg a tanügyben elérhető maximális fizetés az államelnök bérének 22 százaléka, ez az új bértörvény alapján legtöbb 1 százalékkal fog emelkedni öt éven belül, tehát maximum 23 százaléka lesz az államfő bérének. Ők azonban azt követelik – tette hozzá Rada –, hogy a tanügyben elérhető maximális fizetés elérje az államelnök bérének 35 százalékát, mert ehhez az értékhez arányítva számolják majd ki a kezdő tanárok fizetését is.
amelyen körülbelül 400 szakszervezeti tag vesz részt Bukarestből és a környező településekről. A szakszervezetek további tiltakozó megmozdulásokat terveznek a pünkösdi ünnepek utánra.
A szülőket árgus szemekkel figyelik az óvodások, kisiskolások, kamaszok, fiatalok, és másolják viselkedésüket. Nem szavainkkal, hanem tetteinkkel nevelünk – hívta fel a figyelmet Tapolyai Emőke klinikai és pasztorálpszichológus Marosvásárhelyen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint hamis az a George Simionnak tulajdonított levél, amelyik ezekben a napokban terjed a közösségi oldalakon.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
Telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével. A magyar kormányfő erről a Facebook-oldalán számolt be.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!