Kiállás Péter Ferenc mellett. Arra buzdítják az RMDSZ-szervezeteket, hogy most és minden hasonló helyzetben segítsék egymást. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Úgy határozott Nyárádszereda, Erdőszentgyörgy és Szováta elöljárósága, hogy összefog Péter Ferencért, a Maros megyei önkormányzat elnökéért, akire súlyos pénzbírságot róttak, amiért szovátai polgármestersége idején nem távolította el a székely zászlót a városháza homlokzatáról.
2018. július 09., 13:002018. július 09., 13:00
2018. július 09., 13:012018. július 09., 13:01
Közös sajtónyilatkozatban fogalmazta meg a három elöljáró az összetartozást. A Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy, Tóth Sándor, Nyárádszereda és Fülöp László, Szováta polgármestere által aláírt nyilatkozat szerint a székely zászló nemcsak Szovátán szimbolizálja a székelységet, hanem egész Székelyföldön, Erdőszentgyörgyön és Nyárádszeredában is.
„Közösen kell kivegyük a részünket bánatban, örömben. Egymásra számíthatunk csak, ez már többször bebizonyosodott. Elítéljük, és sajnálattal vettük tudomásul a bíróság döntését, amely értelmében Szováta volt polgármesterét, Péter Ferencet a székelység egyik jelképének használata miatt elfogadhatatlanul magas bírsággal sújtották. Ezért úgy éreztük, hogy ebben a helyzetben össze kell fognunk és segíteni ott, ahol komoly terhet generál a rendszer.
– figyelmeztetnek az elöljárók. Ezért a három város RMDSZ-frakcióinak egyöntetű döntése értelmében Szováta tízezer lejjel, Erdőszentgyörgy hétezer lejjel, valamint Nyárádszereda szintén hétezer lejjel járul hozzá a kiszabott büntetés törlesztéséhez.
„Arra buzdítunk minden RMDSZ-szervezetet, hogy most is és minden hasonló helyzetben álljunk ki egymás mellett és segítsünk egymáson! Ennek érdekében hozzunk létre egy olyan alapot a szervezeten belül, ami hasonló ügyekben segítséget tud nyújtani a rendszer következő áldozatainak, annak reményében, hogy egyszer egyértelműen lehetővé teszi az ország törvénykezése, hogy a következményektől való félelem nélkül, nyilvánosan és szabadon használhassuk közösségi jelképeinket, és kitűzhessük intézményeink homlokzatára a székely zászlót” – írja a sajtóközlemény.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!