Az Országos Befektetési Ügynökség két, Csíkszeredában zajló munkálata kapcsán fogadott el határozat-tervezeteket Csíkszereda önkormányzata csütörtöki rendkívüli ülésén.
2010. szeptember 16., 17:222010. szeptember 16., 17:22
2010. szeptember 16., 18:252010. szeptember 16., 18:25
Támfal épül a Márton Áron Gimnázium mögött készülő sportcsarnok mellé, az ennek felépítéséhez szükséges költségek fedezéséhez pedig önrészt vállal a város – döntötték el a városatyák a csütörtök délutáni ülésen. Mint Antal Attila alpolgármester elmondta, az eredeti elképzelések szerint a támfal felépítésének teljes költsége a várost terhelte volna, azonban sikerült elérni azt, hogy Csíkszereda tízszázalékos önrészt vállaljon ebből. Egyébként a teljes munkálatot az Országos Befektetési Ügynökség finanszírozza.
Az ügynökség egy másik beruházása, az uszoda építése kapcsán született önkormányzati beleegyezés abba, hogy a költségek harminc százalékát Csíkszereda vállalja. Ez egyfajta kényszer szülte megoldás volt, ugyanis első lépésben kormánypénzből épült volna fel az uszoda, aztán a válságra hivatkozva a kormánynak szándékában volt leállítani az ilyen jellegű beruházásokat, végül kormányhatározat született, miszerint ott kezdik el a munkálatokat, ahol a helyi önkormányzat legalább harmincszázalékos önrészt vállal. Ennek az elvárásnak is eleget tesz immár Csíkszereda, így remélhetőleg hamarosan hozzálátnak a munkálatokhoz is.
„Csíkszereda ezen az áron is vállalja az uszoda építését. Elhangzott az ülésen is, hogy még mindig jobb a helyzet, mint a sportcsarnok esetében, ahol fele-fele arányban vállalta a város és a kormány a költségeket, és lám, elkészült, működik és élvezik a város lakói. Ha hetvenszázalékos kormányrésszel, harmincszázalékos önrésszel felépül az uszoda, az is jó, most erre van remény. Csíkszereda abban a szerencsés helyzetben van, hogy már megvolt a közbeszerzési eljárás is, gyakorlatilag lehetne hozzálátni a munkálatokhoz, amint erről döntés születik” – magyarázta Antal Attila.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
Az agrártudományi szakok több száz egyetemi hallgatója érkezett Csíkszeredába a 37. Országos Tudományos Diákkonferencia Agrárszekciójának rendezvényére, amelynek első alkalommal ad otthont a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara április 24–25. között.
Tízéves lett a Csíkszeredai Könyvvásár – egy évtized alatt pedig hagyománnyá, közösségi ünneppé érett, ahol a könyvek, a szerzők és az olvasók találkoznak. És íme néhány idei meghívott: Tompa Andrea, Bodor Ádám, Kulka János, Márton László.