A székelyudvarhelyi vendéglátóipari egységek: vendéglők, bárok, kocsmák, stb. friss tanácshatározat szerint a jövő évtől napi vagy alkalmankénti díjat kell fizessenek, ha a meghatározott, jóváhagyott nyitvatartási programjukon túl is esetenként működni szeretnének. Az eseményre természetesen előzetesen az adott egység engedélyt is kell kérjen.
2009. november 08., 14:042009. november 08., 14:04
2009. november 08., 15:562009. november 08., 15:56
A polgármesteri hivatal eredetileg 250 lejben állapította volna meg a luxus kategóriába sorolt egységek által alkalmanként befizetendő összeg nagyságát, a büfék, bárok, kocsmák pedig alkalmanként 200 lejt kellett volna fizessenek, a legutóbbi tanácsülésen viszont Nagy Levente, a vendéglátósok szövetségének elnöke meggyőzte a testületet: mindkét kategória esetében elegendő a 100 lej. Ha egy egység 12 óra után is nyitva akar tartani, 250 lejt kell fizessen, ehhez viszont legalább 700 lejes forgalmat kell lebonyolítson, ami Udvarhelyen nehézkes, nem mindig jön össze - magyarázta Nagy, aki azt is említette, hogy a városban 110 vendéglátóipari egység van, a szövetséghez pedig 25-30 egység tartozik.
Drága a működési engedély
Magas az éves működési engedély díja is – érvelt továbbá Nagy Levente, majd sorolta is: a vendéglők 2000 lejt, a bárok pedig 1000 lejt kell fizessenek. Más városokban sokkal kisebb az összeg – folytatta a szövetség elnöke, aki ez esetben is csökkentést kért. Nem lehet – mondta az illetékes osztályvezető, aki Nagy számára újdonságként említette, hogy az összeget év végéig kell befizetni.
Székelyudvarhelyen az elmúlt években több utcát is felújítottak, és ugyan megjelentek az akadálymentesítés jelei – például a süllyesztett járdaszegélyek –, a gyakorlatban még mindig sok helyen nehézkes a közlekedés babakocsival vagy kerekesszékkel.
Juhokat, nyulakat és számos csirkét megölt tavaly november óta egy fiatal medve Székelyvarságon, az utóbbi napokban ráadásul nappal is többször felbukkant az egyed a település főbb utcáin. Kedden kilőtték a garázdálkodó példányt.
Kitartanak a turisztikai vállalkozások, nem nőtt jelentősen az elbocsátások száma Parajdon ebben a hónapban. Székelyudvarhelyen azonban újabb tömeges elbocsátásra kényszerül egy bútoripari vállalat.
Közel húsz éve földbe helyezett szennyvízhálózati vezetékeket kell megjavítani Oroszhegyben, Tibódban és Székelyszentkirályon, továbbá ki kell terjeszteni a hálózatot a portákig. A község vezetősége aláírta a projekt finanszírozási szerződését.
Jubiláló házaspárok jelentkezését várja a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
Kék, fehér, vörös, barna és számos más színű trópusi lepkében gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak a parajdi Lepkeházba – a turisták száma azonban lényegesen megcsappant a bányakatasztrófát követő időszakban.
Egy évvel az indulása után beváltotta a hozzá fűzött reményeket a székelyudvarhelyi városvezetés által fejlesztett applikáció: az eszközt a lakók egyre gyakrabban használják ügyintézésre, bejelentésekre, befizetésekre, vagy épp időpontfoglalásra.
A parajdi sóbányát nem lehet megmenteni, a kérdés csak az, hogy mikor omlik be – nyilatkozta szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Kaszáló kaláka, ahogy régen: negyven nyikómalomfalvi férfi gyűlt össze hajnalban, hogy közösen kaszáljanak a réten – a kaláka nemcsak múltidéző élmény, hanem a falunapok hangulatos nyitánya is volt.
Egy idős nőt szállítottak kórházba egy Homorófürdőnél történt baleset után szombaton délben.