Fotó: Boda L. Gergely
Orvos és vezérigazgató Stekbauer Andrea Melinda, aki egy hónapja vette át a Maros Megyei Szociális és Gyermekjogvédelmi Igazgatóság irányítását, miután elődje, Schmidt Loránd a mikházi neuropszichiátriai rehabilitációs központnak lett a vezetője. Az új vezérigazgató ideiglenes kinevezést kapott a megyei tanácstól, a versenyvizsgán való részvételéről ezután dönt. Kíváncsiak voltunk rá és célkitűzéseire, a gyerekvédelmi igazgatóság kihívásaira.
2017. február 22., 15:192017. február 22., 15:19
Nem ismeretlen terepen kezdte el munkáját január 16-án Stekbauer Andrea, eddig is a „rendszerben” dolgozott. A szociális osztály megyei igazgatóságán a felnőtt beutalási bizottság elnökeként 2002-től 2013-ig tevékenykedett, ezzel egy időben 2008-tól a nyilvántartásért felelős és szociális osztály vezetője is volt. Legfontosabb célkitűzésének tartja, hogy zökkenőmentesen működjön az intézmény, folytatódjanak az elkezdett projektek – fejtette ki lapunknak Stekbauer Andrea Melinda.
Vezérigazgatóként több igazgatóság és osztály munkáját tartja kézben, így a gyermekvédelmi, a gazdasági igazgatóság, a monitorizálás, a jogi, a humánerőforrás-osztály tevékenységét is ismernie kell. Egy hónap nem elég arra, hogy minden számadatot és a rendszert teljes mértékben átlássa, ugyanis mint elődje, Schmidt Loránd is fogalmazott lapunknak adott interjújában, mielőtt lemondott volna tisztségéről, jó pár évnek kellett eltelnie, amíg teljesen átlátta az intézmény működését.
„Jól együttműködünk az igazgatókkal, akik igazán felkészültek, jó csapattal könnyebben megy a munka” – méltatta kollégáit a vezérigazgató, aki úgy érzi, a kihívás egymagában nem létezik. „Attól kihívás a kihívás, hogy tájékozott vagy, tudod a feladatodat, ismered a törvényeket, lelkiismeretesen dolgozol, ilyen formában a kihívások megoldódnak, függetlenül attól, hogy milyen munkakörben dolgozol” – mondta az intézményvezető.
Arról is mesélt, milyen nehézségekkel küzd az igazgatóság. Mint mondta, még nincs költségvetésük, csak egy tervezet, amelyet a megyei tanács kisebb-nagyobb módosításokkal elfogad majd, ugyanakkor személyzethiánnyal küszködnek, ezért folyamatosan hirdetnek meg állásokat, amelyekre versenyvizsgázni kell. De a folyton változó törvény is nehézségeket okoz. „Néha a határidők csúsznak picit ezért, az új szabályozások követése, betartása plusz munkával, energiabefektetéssel jár” – magyarázta Stekbauer Andrea Melinda.
Nevelőszülőség mint álláslehetőség
A szocializmusra jellemző mamut árvaházak megszűnése után a gyerekeket családi típusú házakban helyezték el. Az igazgatóság rendszerébe törvényszéki végzéssel kerülnek a gyermekek, folyamatosan igény van tehát nevelőszülőkre, ők az igazgatóság alkalmazottai lesznek. Vannak feltételek, amelyeknek meg kell felelnie egy hivatásos nevelőszülőnek, ilyen például az, hogy ne legyen büntetett előélete, gyerekneveléshez megfelelő körülményei legyenek otthon, legyen egészséges. Maros megyében összesen 233 nevelőszülő van jelenleg, 426 gyereket nevelnek, ebből 38 fogyatékos. Összesen 1683 gyerek szerepelt az elmúlt évben az igazgatóság rendszerében – mutatta az adatokat Stekbauer Andrea Melinda. Kérdésünkre, hogy megpályázza-e a vezérigazgatói állást a későbbiekben, annyit mondott, még nem döntötte el, hiszen még a versenyvizsgát sem hirdette meg a megyei tanács.
Magyarországi és helyi hivatalosságok is elkísérték utolsó útjára Marosvásárhelyen Kincses Előd jogászt, közírót. A család kérésére a temetés, amelyen részt vett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is, nem volt sajtónyilvános.
Szászrégenben idén nem szervezik meg a városnapokat, inkább a fejlesztések befejezésére fordítják a pénzt.
Kilencedik alkalommal szervez családi napot az Erdélyi Református Nőszövetség a Maros megyei Bonyhán, a Bethlen-kastély parkjában július 5-én, szombaton.
Több mint egy hónapja nincs csapvíz a Kis-Küküllő menti településeken, és a helyzet kritikus: az ügyeletes tűzoltók kimerültek, a vizet szállító autók pedig meghibásodnak. A gondok megoldásához szükséges pénz még mindig várat magára Bukarestből.
Kisebb városhoz hasonlít a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál felépített Vibe fesztivál, ahová már beköltöztek a koncertezők, szórakozni vágyók. A szervezők mellett a kisboltosok, vendéglősök, taxisok is örvendenek a népszerű rendezvénynek.
Segesváron eladják az Országos Lakásügynökség (ANL) által fiataloknak épített lakásokat, Marosvásárhelyen azonban egyelőre tartózkodó állásponton van a városvezetés. A bérlők évek óta szeretnének tulajdonosok lenni, mindhiába.
Az önkéntes tűzoltók is segítettek a marosvásárhelyi és mezőbándi hivatásos tűzoltóknak szerda délután, hogy megfékezzék a 11 hektáron pusztító tarlótüzet a mezőbándi községhez tartozó Hidegvölgyben.
Késsel fenyegetve csikartak ki egy idős férfitől 16 ezer lejt 20 méternyi ereszcsatorna felszerelésének „árát” négy ismeretlen, a férfi feljelentést tett a rendőrségen. Az elkövetőket 24 órára őrizetbe vették.
Meglepetés fogadta a Maros megyei hegyimentőket a Tiha-nyeregben: mire kiérkeztek, hogy kicseréljék a menedékház betört ablakát, valaki már elvégezte helyettük a munkát.
Biztonságosabbak a körülmények a Maros megyei kórházban, miután uniós pénzalapokból jelentős beruházásokat eszközöltek, különösen az oxigénterápia biztosításában és a tűzvédelem terén – mondta Ovidiu Gîrbovan igazgató kedden.
szóljon hozzá!