Néhány MPP-s tisztségviselő által aláírt, Szovátán kelt nyilatkozat került nyilvánosságra a múlt héten, amelyben a párt identitásának megőrzése mellett az erdélyi politikai jobboldal összefogásáért szálltak síkra. Az MPP elnöke szerint ebben semmi újdonság nincs, ráadásul ellentmondásos. Az EMNP vezetői jelezték, nyitottak az együttműködésre az autonómia-pártiakkal.
2013. január 20., 11:092013. január 20., 11:09
2013. január 20., 15:012013. január 20., 15:01
Néhány napja Szovátán kelt nyilatkozatot juttatott el a sajtóhoz néhány MPP-s tisztségviselő, amelyben a párt identitásának megőrzése mellett az erdélyi politikai jobboldal összefogásáért szállnak síkra.
„A Magyar Polgári Párt egyre inkább az elmúlt 22 évre jellemző háttéralkuk, a magyar nemzetpolitikai célokat háttérbe szorító konjunkturális és elvtelen egyezkedések irányába sodródik, elveszítve és elbizonytalanítva tagsága és szavazótábora egy részét. Szilárd meggyőződésünk, hogy szervezeti egységünket, önállóságunkat megőrizve az egységes erdélyi magyar nemzeti oldal megteremtésén kell közösen munkálkodnunk, ütőképes, hatékony alternatívát felmutatva a posztkommunista erőket toborzó és a beolvadást elősegítő erőkkel szemben”– áll a január 12-ei keltezésű, tizenkét személy által aláírt közleményben.
Az MPP elnöke, Biró Zsolt (a fenti fotón) szerint az effajta nézetkülönbségeket párton belül kell tisztázni, nem a sajtón keresztül üzengetni, ráadásul néhány résztvevő sem tudta, hogy aláírásával nyilatkozat kerül a nyilvánosság elé. „Semmi újat nem mondanak, és ellentmondásba is keveredtek. Az egységes jobboldal létrejötte az MPP szervezeti függetlenségének megtartása mellett csak úgy lehetséges, ha mindez az MPP színeiben történik. Minden más esetben összefogásról lehet beszélni, ez pedig nem más, mint az általam is szorgalmazott Magyar Szövetség, a nemzeti válogatott”– mondta az elnök, aki szerint meg kell várni az EMNP áprilisi kongresszusát, és majd azután lehet egyeztetni.
Az Erdélyi Magyar Néppárt elnöke, Toró T. Tibor (a jobboldali fotón) közleményben jelezte: nyitottak az együttműködésre a Magyar Polgári Párt autonómia-párti vezetőivel. „Az MPP régi és új csúcsvezetőinek átállása és az RMDSZ melletti kampányolása egy ahhoz hasonló titkos egyezség létezését sejteti, mint amilyet az RMDSZ a kormányzó Szociálliberális Unióval kötött a választások előtt, és amelyet megpróbált elhallgatni a választói előtt. (…) Mi is az elmaradt erdélyi magyar rendszerváltozás, közösségünk szabadabbá válása, önrendelkezési törekvéseink sikerre vitele és a különböző autonómiaformák közjogi keretének megteremtése érdekében dolgozunk. Akkor lehetünk hatékonyabbak, ha terveinket egyeztetjük, és közösen lépünk fel megvalósulásuk érdekében. Mindezt szem előtt tartva, az Erdélyi Magyar Néppárt nyitott a folyamatos párbeszédre és együttműködésre”– áll a néppárti közleményben.
Több mint hatszáz román állampolgár élt szavazati jogával péntek óta a tokiói román nagykövetségen. Köztük egy székelyudvarhelyi választó is – kollégánk – is.
Romániai idő szerint szombaton 21 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 560 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig közel 423 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 12 óráig több mint 300 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 10 óráig több mint 246 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint pénteken 19 óráig több mint 150 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán a belügyminiszter.
XIV. Leó pápa címert választott magának, és feltűnt mellette személyi titkára is, Edgard Iván Rimaycuna 36 éves perui pap. A címer jelképeinek értelmezéséhez a Vatikán útmutatót közölt.
szóljon hozzá!