Hagyományosan lovas felvonulással vette kezdetét a március 15-i rendezvénysorozat Csíkdánfalván. Az ünnepségre hívogató lovasmenet a község központjából indult, és a kilenc, székely ruhába öltözött, nyeregben ülő legényt a dánfalvi fúvósok kísérték szekéren.
2010. március 15., 20:282010. március 15., 20:28
2010. március 16., 14:362010. március 16., 14:36
Süket Jenő, Csíkdánfalva polgármestere elmondta: a településen néhány éve két helyszínen is leróhatják kegyeletüket a forradalmárok emléke előtt tisztelegők. Az egyik helyszín a Petőfi-szobor, amit a régi világban is megkoszorúztak, amikor még nem volt szabad a márciusi ifjakra emlékezni, a másik a kultúrház előtti emlékmű, amit öt esztendeje emeltek. „A lovas menet néhány éve a kultúrháztól indul, és megkerülve a falut, ugyanoda érkezik vissza. A menet első két lovasa kezében székely zászlóval buzdítja az embereket, hogy jöjjenek ünnepelni és leróni kegyeletüket a hatvanhárom csíkdánfalvi hősi áldozat emléke előtt, akik a magyar szabadságért adták életüket” – hangsúlyozta az elöljáró.
A lovas felvonulás után ünnepi műsorra került sor az iskolánál, ahol megkoszorúzták Petőfi Sándor szobrát. A templomban ünnepi szentmisét tartottak, majd a központi ’48-as emlékműnél is megemlékeztek a magyar forradalomról. Ott Süket Jenő polgármester, Gyerkó László szenátor és Lukács Vilmos, Dánfalva szülötte, az Országos Befektetési Ügynökség vezérigazgató-helyettese mondott beszédet a szép számban megjelent ünneplők előtt, majd szavalatok következtek, valamint az egyházi kórus előadása. A rendezvény koszorúzással zárult. Az emlékmű talapzatánál fejet hajtott a helyi önkormányzat, a közbirtokosság, az ifjúsági szervezet, az iskola, az óvoda képviselete, és a Kelemen Hunor miniszter nevében megjelent küldöttség is elhelyezett egy koszorút a hősök emlékére állított szobor talapzatánál.
A fiatalok körében is menő részt venni a szavazáson és a közösségi oldalakon megmutatni a személyi igazolvány hátoldalát – vallotta egy csíkszeredai fiatal, aki elmondta, a szüleitől tanulta, hogy fontos kivenni a részünket a választásból.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
szóljon hozzá!